SON DAKİKA

Dikmen, taksici esnafını ziyaret etti...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, ziyaretlerini 11 Aralık Pazartesi günü de sürdürdü. 12 Aralık, 2023 08:10 Güncelleme: 12 Aralık, 2023 08:10 Dikmen, taksici esnafını ziyaret etti...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, ziyaretlerini 11 Aralık Pazartesi günü de sürdürdü.
Haftanın ilk gününü ilçedeki taksi esnaflarına ayıran Muhittin Dikmen, Karadeniz Ereğli’de faaliyet gösteren Sahil, Çınar, Adliye, Echomar, Terminal, Hastane, Kent, Murat, Pazar ve Sümer taksi duraklarını ziyaret etti.
Her bir durak ziyaretinde taksi esnafıyla fikir alışverişinde bulunan ve kendilerine belediye başkanı olduğu takdirde halkın genelinin hizmetinde olmasını istediği çalışma ve projeleri anlatan Dikmen esnaftan gelen talepleri de dinledi.
Ziyaretleri sonrası bir açıklama yapan CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen şu görüşleri paylaştı:
“11 Aralık Pazartesi günü ilçemizdeki taksi duraklarının tamamını ziyaret ederek esnaflarımızla bir araya geldim. Ulaşım sektörünün en önemli paydaşları arasında yer alan taksi esnafımızın sorunlarını yakından bilmekle birlikte, bu sorunlar hakkında onların da fikirlerini alabilmek benim için önemliydi. Gittiğim her durakta samimi bir sevgi ve sevecenlikle karşılandım. Bu sebeple de her bir esnafımıza ayrı ayrı teşekkür ederim.
Esnafımızın da dile getirdiği gibi Karadeniz Ereğli’nin en önemli sorunlarından biri trafik. Bu sorunun yeni yerel yönetim döneminde çözüme kavuşturulması için düşündüğümüz çalışma ve projeleri kendileriyle paylaştım. Diğer yandan, gerek ağır tonajlı araçlar sebebiyle, gerekse de doğal olarak çökmelerin ve çukurların oluştuğu yollar hakkında çokça şikayet aldım. Bu yolların, yaz mevsimlerinde yürütülen asfalt çalışmalarından çok daha önce onarımdan geçirileceği ve araçlara zarar veren tüm etkenlerden yollarımızın arındırılacağını ifade etmek isterim.
Birçok esnafımız, 2019 yılında durak işgaliye ve ruhsat işlemleri için yapılan ücret güncellemelerinden duydukları rahatsızlıkları unutmadıklarını, her yıl bu ödemeleri belediyeye yaparken zorluk çektiklerini belirttiler. Kendilerine sözümdür; taksi esnafının mükellefiyetinde olan bu ödemeler, kendilerini zora sokmayacak tutar ve ödeme kolaylıkları ile yeniden güncellenecektir. Bu memlekette hiçbir esnafımız, belediyeden kaynaklı herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmayacaktır.
Bir başka talep de Sümer Taksi Durağı esnafı tarafından iletildi. Bilindiği gibi bir süre önce bu taksi durağımıza, Echomar Hastanesi önünden de yolcu alabilmeleri imkanı tanındı. Durak esnafı, nöbet usulü ile her gün hastane önünde bekleyerek vatandaşımıza hizmet etmeye çalışıyor. Ancak edindiğim bilgilere göre hastane önünde çalışan ve Echomar Taksi ismiyle faaliyet gösteren arkadaşlarımızın küçük bir bekleme odaları bile yok. Yaz-kış, bu noktada görev yapan esnafımız araçlarının içinde beklemek zorunda kalıyorlar. Kendilerine Muhittin Dikmen sözüdür; belediye başkanı olduğum takdirde hiç zaman kaybetmeden, Echomar Taksi Durağı esnafı için bir bekleme odası ya da durak kabini yapacağız ve esnafımızın bu ihtiyacını da gidereceğiz.
Esnafımızın en önemli beklentisi, sadece seçim dönemlerinde değil; görev yaptığı dönem boyunca esnaflarımızı sık sık ziyaret eden ve sorunlarını kendilerinden dinleyen bir belediye başkanına sahip olabilmek. Bu dönem 2024 Nisan’ında başlayacaktır. Herkes buna emin olmalıdır.”

Yorum Ekle