SON DAKİKA

Dikmen: Ortaya çıkan hasar tablosu bizleri derinden üzmüştür...

Dikmen: Ortaya çıkan hasar tablosu bizleri derinden üzmüştür... 20 Kasım, 2023 21:09 Güncelleme: 20 Kasım, 2023 21:09 Dikmen: Ortaya çıkan hasar tablosu bizleri derinden üzmüştür...

"19 Kasım 2023 Pazar gününün ilk saatlerinde Batı Karadeniz ve Marmara bölgelerindeki birçok yerleşim birimini etkisi altına alan, Zonguldak’ımız ve Karadeniz Ereğli’mizde de büyük hasarlar yaratan fırtına ve sağanak yağışlar hepimizi korkutmuş, ortaya çıkan hasar tablosu bizleri derinden üzmüştür.
Öncelikle fırtınadan ve sağanaktan zarar gören değerli halkıma geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
İlçemizde meydana gelen gemi kazasında, personelin sağ kurtarılması tesellilerimizden biri oldu. Karadeniz Ereğli limanından ayrıldıktan sonra haber alınamayan kargo gemisinin mürettebatının bulunarak kurtarılması da temennimiz.
Bölgemizin incisi Karadeniz Ereğli’mizin sahil bandı ve kent merkezi başta olmak üzere birçok noktasında derin hasarlar meydana geldi. Esnaflarımıza; evleri, binaları ve araçları zarar gören vatandaşlarımıza da geçmiş olsun, diyorum. Zararların telafisi ve yaraların zaman kaybedilmeden sarılması adına devletimizin ilgili birimlerinin hemen harekete geçeceğine olan inancımı paylaşmak istiyorum. Karadeniz Ereğli’mizdeki hasarı da inşallah hep birlikte el ele vererek gidereceğiz ve kentimiz eskiden olduğu gibi bölgenin ve ülkenin örnek kentleri arasındaki yerini almaya devam edecek. Benim buna inancım tamdır.
Çok büyük bir tehlike atlattık. Bu fırtına ve sağanaktan çıkarmamız gereken dersler olduğunun bilincine varmak zorundayız. Benzer sorunların bir daha yaşanmaması ya da muhtemel doğa olaylarını en az hasarla atlatmak adına yapılması gerekenleri düşünmeliyiz."

Yorum Ekle