SON DAKİKA

Dikmen'den, BATİYAC'a ziyaret...

Dikmen'den, BATİYAC'a ziyaret... 13 Ekim, 2023 16:39 Güncelleme: 13 Ekim, 2023 16:39 Dikmen'den, BATİYAC'a ziyaret...

Ziyaret programlarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen 13 Ekim Cuma gününü de gazetecilerle bir araya gelerek değerlendirdi.

Kısa adı BATİYAC olan Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti’ni ziyaret eden Dikmen, cemiyet üyesi gazetecilerle yaklaşık bir buçuk saat süren bir görüşme yaptı.

Cemiyet Başkanı Sina Çıladır, bazı yönetim kurulu üyeleri ve cemiyet üyeleri ile sohbet eden CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, kendisini davet eden ilk sivil toplum kuruluşu olmasından dolayı BATİYAC yöneticilerine teşekkür etti. Yaşamı ve CHP içinde geçen siyasî geçmişi ile ilgili gazetecilere bilgiler veren Muhittin Dikmen, yöneltilen her soruya da yanıt verdi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı olarak belirlenip seçim sonunda belediye başkanı olduğu takdirde bugünkünden daha başarılı ve belediyeyi halkla birlikte yönetecek bir yönetim anlayışı sergileyeceğinin altınızı çizen Dikmen, aday adaylığı süreci içinde kendi partisinden ya da başka partilerden aday adayı olacak hiç kimseyle kavga ortamı içine girmeyeceğini ve bu mücadelenin sonuna da kadar saygı dili kullanacağını belirtti. Bu mücadeleye hiçbir kesimin adayı olarak çıkmadığını, kendisine adaylık görevi verildiği takdirde ilçe halkının büyük çoğunluğu tarafından ilgi göreceğine inandığını kaydeden Dikmen; “Yine bu süreçte haber ve yorumlarıyla bizlere değer veren, olumlu ya da olumsuz eleştirileriyle bana yön verecek her gazeteci dostumla da bir ve bütün olmak istiyorum. Belediye başkanı olduğum takdirde bu kenti sizlerle birlikte yöneteceğiz.”, dedi. Sorulan sorular üzerine amaç edindiği temel projeleri hakkında bilgi veren ve hayata geçirmeyi düşündüğü her çalışmanın mutlaka insan odaklı olacağını, halkın yararına olmayan hiçbir proje için o halkın parasının sokağa atılmayacağını ifade eden Muhittin Dikmen, ilçenin önemli sorunlarını çok iyi bildiğini, ilçe halkının genelini ilgilendiren bu sorunların çözümüne ağırlık vereceklerini söyledi.

Cemiyet üyeleri ile birlikte konuklarını misafir eden BATİYAC Başkanı Sina Çıladır da konuşmasında, kendilerine hassasiyet göstererek davetlerine katılan CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen’e teşekkür ederek hedef ve amacına ulaşmak için ortaya koyacağı çalışmalarda başarı diledi.

Yorum Ekle