SON DAKİKA

Dikmen: "Cumhuriyet değerlerinden uzaklaştık"

2024 Yerel İdareler Seçimleri öncesi aday adaylığı sürecindeki çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Karadeniz Ereğli Şubesi ile Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti. 02 Kasım, 2023 16:45 Güncelleme: 02 Kasım, 2023 16:45 Dikmen: "Cumhuriyet değerlerinden uzaklaştık"

2024 Yerel İdareler Seçimleri öncesi aday adaylığı sürecindeki çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Karadeniz Ereğli Şubesi ile Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Karadeniz Ereğli Şubesi ziyaretini, eşi Tunay Dinçer Dikmen ile birlikte gerçekleştiren Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, derneğin Şube Başkanı Aynur Öner; yönetim kurulu üyeleri Nilay Odabaş Gemeç, Neşe Öner, Selma Amca ile dernek üyeleri Güler Özcan Önder ve Rukiye Yazgan tarafından misafir edildi.
Ziyaretinde ÇYDD yöneticileri ve üyelerine özgeçmişi ve siyasî yaşamı ile ilgili bilgiler veren Dikmen, ülkenin en temel sorununun, cumhuriyet değerlerinden uzaklaşmaktan kaynaklandığını hatırlatarak, cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’yi kuruluş değerlerine döndürmek için mücadele edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
2024 Yerel Seçimleri’nin, ülkenin geneli gibi Karadeniz Ereğli’nin geleceği açısından da büyük önem taşıdığına işaret eden Dikmen, partilerinin genel merkezi kendisini aday gösterdiğinde ve halkın desteğiyle belediye başkanı olabildiği takdirde vatandaşların içinde olan, onlar gibi halk otobüsüne binen, ilçenin her sorununa odaklanan, işlerini şeffaf ve adil yapan bir belediye başkanı olacağını söyledi. ÇYDD yöneticilerinin, ilçenin Kadıköy Belediyesi’nin hayata geçirdiği Yaşlılar Bakımevi gibi bir projeye ihtiyacı olduğunu hatırlatması üzerine, bu çalışmayla ilgili kendisine daha önce de öneriler geldiğine değinen Dikmen, yaşlılar ve engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak adına yapılacak bu gibi çalışmaların önceliği olduğunu belirtti. Sözlerinde Ereğli’de yükseköğrenimlerine devam eden öğrencilerin barınma sorununa da yer veren Muhittin Dikmen konuşmasında, Erdemir yöneticilerinden beklentilerine de yer vererek; “Ben Erdemir’den çocuklarımız için iş istemeyeceğim. Erdemir’den para da istemeyeceğim sac da istemeyeceğim. Ben Erdemir’den sadece çocuklarımızı barındıracak ve onlara yurt olacak bir yer isteyeceğim.”, dedi. ÇYDD yöneticileri de ilçenin bir başka gereksiniminin, down sendromlu çocukların eğitimlerine katkı yapacak merkez olduğunu hatırlatırken Dikmen, engelli birey ve özellikle de çocukların sağlıklı ve doğru eğitim alabilmeleri için, konuya vakıf kurum ve kuruluşlarla bir araya gelip bu tür çalışmaları ortak zeminde başlatacaklarını söyledi.
Dikmen’e, gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür eden ÇYDD Şube Başkanı Aynur Öner de üzerinde durulan hizmet ve projelerin hayata geçirilmesini herkes kadar arzu ettiklerini ve dernek olarak bilgi paylaşımı ve fikir alışverişi konusunda ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Öner ayrıca, Karadeniz Ereğli’deki toplu taşıma araçlarından yaşlıların ve üniversite öğrencilerinin indirimli olarak yararlanabilmeleri konusunda da hassasiyet beklediklerinin altını çizdi.
Ziyaret, hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen ÇYDD’den sonra Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’ne geçti. Dernekte Başkan İsmail Şentürk ve kalabalık bir üye topluluğu tarafından karşılanan Dikmen ve eşi Tunay Dinçer Dikmen’e büyük ilgi gösterildiği gözlendi. Yoğun ilgiye teşekkür eden Dikmen’e dernek üyeleri sorularını yöneltme imkanı da buldular.
CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen’i derneklerinde misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getiren Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk özetle şunları söyledi:
“Bundan önceki siyasî yaşamınız ve sivil toplum kuruluşlarında aldığınız görevler süresince çok güzel çalışmalara ve ortak işlere imza atmıştık. Bizlere elinizden geldiği kadar her isteğimizde ve talebimizde yardımcı ve destek oldunuz. Sizin belediye başkan aday adayı olarak sorumluluk yüklenmek istemeniz bizleri de memnun etti. Siz de bu mücadelede kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz. Bizden birisiniz ve bizden birinin belediye başkanlığı hedefinde ilerlemesi hepimizi mutlu ediyor.”
Şentürk ve yönetim kurulu ile dernek üyelerinin yoğun sevgisi ve ilgisi karşısında çok mutlu olduğu gözlenen Muhittin Dikmen de yaklaşık bir saat süren ziyaretinde hem kendisine yöneltilen soruları yanıtladı hem de Karadeniz Ereğli’de hayata geçirilmesini düşündüğü bazı çalışma ve projelerle ilgili yorumlarını paylaştı. Dikmen özetle şu görüşleri sundu:
“Açık bir dille ifade etmek isterim ki, bugün engelli bireylerimiz Karadeniz Ereğli’de hangi sorunları yaşıyorsa o sorunları ortadan kaldırmak benim boynumun borcu olsun. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı yolundaki mücadeleme başlamadan önce üzerinde çalıştığım hizmet ve projelerin başında engelli bireylerimiz için yapılacak işler geliyordu. Bu tür ziyaretlerimde de tasarladığım çalışmaların şekillenmesine sebep olacak önerileri de notlarıma alıyor ve düşüncelerimi geliştiriyorum. Belediye başkanı olduğum takdirde engelli bireylerimizin yaşamlarını daha kaliteli hale getirecek işleri iki ayrı noktada hayata geçireceğiz. İlk olarak kısa vaadede küçük gibi görünen ama hayatı zorlaştıran ne kadar sorun varsa onları ortadan kaldıracağız; ama ilk işlerimizden biri bu memlekete, çalışanlarından misafirlerine kadar, engelli bireylerimizin yararlanacakları bir kafeterya ve bir engelli köyü kazandırmak olacak. Bunu hep birlikte yapacağız. Sizlerin her önerisini dikkate alacağız. Uzun vadeli programlarımızda ise Karadeniz Ereğli’nin ‘engelsiz’ bir kent olması yolunda yapılması gereken ne varsa tek tek onları hayata geçireceğiz. Karadeniz Ereğli otoparklarından apartmanlarına, sitelerinden sosyal tesislerine, alışveriş merkezlerinden plajlarına kadar her bireyimizin ‘engelsiz’ yaşayabilecekleri huzurlu bir kent olacak. Bizim asıl nihai projemiz budur.”

Yorum Ekle