SON DAKİKA

Dikmen, bu felaketin yaralarını hep birlikte saracağız...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, 12 Aralık Salı günü Yelken Kulüp’ü ziyaret etti. 13 Aralık, 2023 14:35 Güncelleme: 13 Aralık, 2023 14:35 Dikmen, bu felaketin yaralarını hep birlikte saracağız...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, 12 Aralık Salı günü Yelken Kulüp’ü ziyaret etti.
19 Kasım’da ilçe genelinde etkili olan fırtınada sahil bandı büyük hasar görürken Yelken Kulüp de hasardan payını almıştı.
Eşi Tunay Dinçer Dikmen ile birlikte Yelken Kulübü ziyaret eden ve Sezai Çimenoğlu başta olmak üzere yönetici ve eğitimcilerle görüşen Dikmen, ziyaretiyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:
“19 Kasım günü kent olarak büyük bir felaket yaşadık. Karadeniz Ereğli’nin birçok yerleşim biriminde binalar ve araçlar zarar gördüğü gibi ilçemizin gerdanı olan sahilimiz de çok büyük zarar gördü. Sahil bandında yıllardır evlatlarımıza sporun ve sporun güzelliğini aşılayan, onları eğiten ve bu deniz sevdalısı kentte nice deniz sporcuları yetiştiren Yelken Kulüp de hala yaralarını sarmaya çalışıyor. Hali içler acısı olan kulübümüzü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldım. Herkes el birliği ile Yelken Kulüp’ü eski haline döndürmek için gayret gösteriyor. En büyük temennim bu güzel tesisisin bir an önce toparlanması. Bunun için bizlere de birer vatandaş olarak hangi görevler düşüyorsa elimizden gelenin fazlasını ortaya koymaya hazırız. Burası ilçemizin en değerli spor eğitim kuruluşlarından biri; ilerleyen yıllarda sporcularıyla birlikte daha büyük başarılara imza atacağına inandığımız bir yuva. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bu felaketin yaralarını hep birlikte saracağız.”

Yorum Ekle