SON DAKİKA

Dikmen, Belediye Başkanı Aydın'ı ziyaret etti...

Dikmen, Belediye Başkanı Aydın'ı ziyaret etti... 12 Ekim, 2023 16:32 Güncelleme: 12 Ekim, 2023 16:32 Dikmen, Belediye Başkanı Aydın'ı ziyaret etti...

Aday adaylığı kararını açıkladıktan sonra ziyaretlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, 12 Ekim Perşembe günü de Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın'ı ziyaret etti.

Dikmen ilk olarak Kandilli Belediyesi’nde Başkan Mustafa Aydın ile bir araya geldi. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Dikmen’e eşi Tunay Dinçer Dikmen de eşlik etti.

Konuklarını makamında misafir eden Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ziyarette çok önemli açıklamalarda bulundu. 2014’te göreve geldiği beldede dokuz yılı aşkın zamandır gerçekleştirdikleri altyapı çalışmaları ve hizmetler hakkında bilgiler veren Aydın, Türk siyasetinin en köklü partisinde belediye başkan aday adaylığını açıklayarak çalışmalarına başlayan Muhittin Dikmen’e başarı diledi. Aydın özetle şu görüşleri sundu:

“Yerel çalışmalarda da insanî ilişkiler çok önemli. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de bu yönden çarelerinin hiç tükenmediğini ve tükenmeyeceğini de çok iyi bilmek gerekiyor. Hepimiz bir görev icra ediyoruz. Ereğli’de ise son zamanlarda; ‘Mevcut Belediye Başkanı aday olmazsa kim olur?’, diye bir söylem var. Bence bu çok yanlış bir ifade. Sizin, aday adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçenekleri olduğunu ortaya koymanız çok önemli. Sizin bu kararınız, çok doğru zamanda, çok doğru adımlar… Ben bundan dolayı da sizi tebrik ediyorum. Eminim ki aday adaylığı noktasında birkaç seçenek daha çıkacaktır. Bu, bir medenî cesarettir. Cumhuriyet Halk Partisi, birçok partinin atlatamayacağı dalgaları atlatmış bir partidir. Bu tecrübeye de sahiptir. Sizlerin, isim olarak, ortaya çıkması, bir öncülük yapmış olmanız çok güzel. Şahsen gönlümden geçen, sizin gibi herkese cesaret verecek isimlerin bu günlerden çalışmalara başlaması. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin en eski partisi. Birçok konuda çözümlerini üretir. Partinin geleneğinde bu var. Sizin ortaya çıkmanız ve çalışmalarınıza zaman kaybetmeden başlamanız hepimizin için çok değerli. Bunu da can-ı gönülden söylüyorum. İnşallah her şey gönlünüze göre olur. Hiçbirimizin kimseyle bir işi yok; hepimiz kendi işimize bakacağız. Daha iyi çalışarak vizyonumuzu ortaya koyacağız. Siz Karadeniz Ereğli’nin belediye başkanlığına adaysınız. Sizi bağlayan kısmı Karadeniz Ereğli halkının düşüncesidir. Karadeniz Ereğli’nin çarşısına girdiğinizde orada gördüğünüz muhabbet her yere yayılır. O çarşıda halktan aldığınız cevap neyse emin olun ki, eninde sonunda partimizin vereceği cevap da budur.”

Misafirperverliğinden ve kendisiyle ilgili düşüncelerinden dolayı Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın’a teşekkür eden Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen de konuşmasında, ağırlıklı olarak Kandilli beldesinden söz etti. Bir yöre insanı olarak en büyük hayallerinden birinin Kandilli’nin eski güzel günlerine dönmesi olduğuna vurgu yapan Dikmen, bu açıdan da Belediye Başkanı Aydın ve ekibinin ortaya koyduğu hizmetlerin önemine değindi ve şu görüşleri sundu:

“Benim düşüncem, Kandilli bir nevi Oxford gibi. Kandilli’de eskisi gibi gençlerin yaşadığı, sosyal imkanlar bulabildikleri, Ereğli’ye ihtiyaçlarının bile olmadığı; burada okuyup sonrasında da yine buraya yerleştikleri bir belde niteliği olmalı. Hatta evlatlarımızın burada açılabilecek bir maden fakültesinde okuyabildikleri ve yine bu topraklarda iş bulabildikleri ortamlar yaratılmalı. Benim böyle bir hayalim var. İnşallah sizin de projeleriniz gerçekleştiğinde Kandilli halkı için en iyisi neyse onlar gerçekleşir.”

Yorum Ekle