SON DAKİKA

Dikmen, Ankara'da Odabaş'ı ziyaret etti...

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, bazı görüşmeler ve ziyaretler için gittiği Ankara’da ilk olarak Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş ile bir araya geldi. 16 Ekim, 2023 16:00 Güncelleme: 16 Ekim, 2023 16:00 Dikmen, Ankara'da Odabaş'ı ziyaret etti...

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, bazı görüşmeler ve ziyaretler için gittiği Ankara’da ilk olarak Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş ile bir araya geldi.
11.00’de başlayan Dikmen-Odabaş görüşmesi Odabaş’ın makam odasında gerçekleşti. Dikmen’e ziyaretinde eşi Tunay Dinçer Dikmen de eşlik etti.
Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, bir saati aşkın süren ziyareti ile ilgili şu bilgileri paylaştı.
“Ankara’daki temaslarım kapsamında ilk olarak Türk Metal Sendikası’nın değerli genel başkan yardımcısı, kırk yılın üzerinde bir dostluğu beraber paylaştığımız sayın Yusuf Ziya Odabaş ile bir araya geldim. Bizi nezaket ve misafirperver duygularla ağırlayan sayın Odabaş’a en kalbî duygularımla teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en önemli sendikal örgütlenmelerinden biri olan Türk Metal Sendikası’nın ilçemizi ve yöremizi çok iyi bilen bir genel başkan yardımcısı olması dolayısıyla sayın Odabaş ile öncelikli olarak Karadeniz Ereğli’yi konuşma fırsatı buldum. İlçemiz belediye başkanlığına talip olma nedenlerim ve amaçlarımla ilgili görüşlerimi sunduğum sayın Odabaş’ın öneri ve fikirlerini de edinme fırsatı elde ettim. Sayın Yusuf Ziya Odabaş da ilçemizin çözüm bekleyen temel sorunları için toplumsal mutabakat sağlanması yönündeki düşüncelerime katıldığını ifade etmiştir. Ortak kanımız, Karadeniz Ereğli’nin dedikodu alışkanlığından uzaklaşarak farklı fikirlere de saygı duyulacak ortak zeminler üzerinde bir araya gelmenin daha doğru olduğudur. Ben de kendisine, Belediye Başkanı olduğum takdirde, sanayi kenti kimliğine sahip Karadeniz Ereğli’de belli başlı birçok sorunun çözümünde Türk Metal Sendikası, Erdemir ve ilçemizin önemli sanayi kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek çalışmalar yapacağımızı ifade ettim. Görüşmemiz benim açımdan fevkalade güzel ve olumlu geçmiştir. Sayın Odabaş’ın önerileri ve ilçemizin bazı sorunlarıyla ilgili tespitleri de gelecekte yapacağımız birçok çalışma açısından büyük önem arz edecektir.”

Yorum Ekle