SON DAKİKA

Davutoğlu, Posbıyık’ı ziyaret etti

21 Aralık, 2021 15:04 Güncelleme: 21 Aralık, 2021 15:04 Davutoğlu, Posbıyık’ı ziyaret etti

DAVUTOĞLU: GAZİ ALEMDAR’A İSTİKLAL MADALYASINI VERMEK İNŞALLAH BİZE NASİP OLACAK

“KDZ. EREĞLİ’NİN TARİHİ ZENGİN, DOĞASI GÜZEL, İNSANI SICAK. TAM YAŞANILACAK YER”

“BATI KARADENİZ’E ÖZEL KALKINMA STRATEJİSİ GEREKİYOR”

“EREĞLİ’Yİ ÇOK İYİ TEMSİL EDECEK SİYASETÇİLER EREĞLİ’DEN ÇIKACAKTIR”

Gelecek Partisi Genel Başkanı, Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti. Ereğli’deki misafirperverliğe teşekkür eden Davutoğlu, “Gazi Alemdar’a İstiklal Madalyası vermek inşallah bize nasip olacak” dedi. Davutoğlu ayrıca, “Kdz. Ereğli’yi çok iyi temsil edecek siyasetçiler Ereğli’den çıkacaktır” diye konuştu. Başkan Posbıyık da ülkenin kurtuluşu için muhalefet liderlerine büyük görev düştüğünü belirtti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı, Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, beraberinde eşi Sare Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcıları ve partililer ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Halil Posbıyık, Davutoğlu ve ekibini belediye girişinde karşıladı, çiçek takdim etti. Başkan Posbıyık konuk Genel Başkan’a “Özellikle belediyemize kadar geldiniz, son derece mutluluk duyduk. Sizleri Ereğli’de ağırlamaktan mutlu olduk, şeref duyduk” dedi.

DAVUTOĞLU: KDZ. EREĞLİ’NİN TARİHİ ZENGİN, DOĞASI GÜZEL, İNSANI SICAK. TAM YAŞANILACAK YER”

Kdz. Ereğli’de gördüğü misafirperverlik için teşekkür eden GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

“Ereğli’de gördüğümüz misafirperverlikten çok memnunuz, size de çok teşekkür ediyorum. Ereğli Türkiye’nin en eğitimli, kültürel bakımdan en derinlikli yerlerinden biridir. Sizin de siyasetteki tecrübelerinizi çok iyi biliyorum. Türkiye’deki siyasetçilerden en duayen, en tecrübeli başkanlardan birisi olarak misafirperverliğinize teşekkür ediyorum. Ereğli tarihi itibarıyla ve coğrafyasıyla da çok özel bir yer. Karadeniz’den hinterlandı en geniş alana yayılabilecek, Türkiye’nin sanayi potansiyeli yüksek, tarım imkanları geniş, liman kapasitesi olan bir yer. Ben hep düşünmüşümdür, Batı Karadeniz’e özel bir Kalkınma Stratejisi gerekiyor. Türkiye’nin geneline göre daha az kalkınmadan pay aldı. İnşallah Ereğli’nin bu kapasitesiyle önümüzdeki dönemde çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Tarihi zengin, doğası güzel, insanı sıcak, tam yaşanılacak yer. Genel Başkan yardımcılarımızla birlikte ziyaretinize geldik.

-EREĞLİ’Yİ EN İYİ TEMSİL EDECEK SİYASETÇİLER EREĞLİ’DEN ÇIKACAKTIR-

Seçimlerde en önemli konu ehliyet ve liyakat. Ereğli’de Taşkentli, Konyalı çok akrabalarım var. O zamandan da biliyorum. Türkiye’nin en kültürlü, en eğitimli şehirlerimizden biridir. Her şeyin en iyisini hak ediyor. Ereğli’yi çok iyi temsil edecek siyasetçilerin de Ereğli’den çıkacağına inanıyorum.

-ALEMDAR’A İSTİKLAL MADALYASINI BİZ VERECEĞİZ-

Şanlıurfa’nın İstiklal Madalyası’nı ben götürmüştüm Başbakan olarak. İnşallah Ereğli’ye söz veriyorum, Alemdar’ın İstiklal Madalyası’nı vermek de bize nasip olacak.”

POSBIYIK: MUHALEFET LİDERLERİNE ÜLKEYİ KURTARMAK İÇİN BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentin tersaneler sorunu, OSB ve ekonomik koşulları hakkında Davutoğlu’na bilgi sundu. ‘Muhalif belediye olduğumuz için çok sıkıntılar çekiyoruz’ diyen Posbıyık, ülkenin kurtuluşu için muhalefet liderlerine büyük görevler düştüğünü anlattı.

Posbıyık şunları söyledi:

“İnşallah muhalefet partileri bir araya gelir de, askeri müştereklerde birleşirlerse, partilerinden evvel ülkeyi düşünürlerse, bu milleti, vatandaşı, ezilen insanları kurtarırlarsa, parti menfaatlerini bir tarafa bırakıp sadece ve sadece ülkemi düşünüyorum diyerek hareket ederlerse onlara müteşekkir kalacağız. Ülkemizde işsizlik ve ekonomik yönden büyük sıkıntılar var. Belli bir kesim büyük bir keyif içerisinde ama büyük bir kesim de sıkıntı içerisinde. Onun için muhalefet liderlerine büyük görev düşüyor. Televizyonda buluşmaları izledikçe güvenmeye ve inanmaya başladım. Allah’ın izniyle sizlere ve tüm siyasi parti liderlerine güveniyoruz.”

Başkan Posbıyık, Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’yla da sohbet etti. “Ereğli’ye gelerek büyük bir vebalden kurtuldunuz” diyen Posbıyık şunları ifade etti:

“Denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısının orijinal renkleri dünyada sadece Kdz. Ereğli’de vardır. Kdz. Ereğli’yi görmeden ölmek öbür dünyaya eksik gitmektir. Siz bu eksikliği tamamladınız, dostlarınıza söyleyin onlar da bu eksikliklerini tamamlasınlar.”

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI, KİTAP HEDİYE ETTİ

Ziyarette GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Başkan Posbıyık’a yazdığı iki kitabı hediye etti, belediye şeref defterini de imzalayarak şunları yazdı:

“Mavi denizi, yeşil doğası, sarı ve parlak güneşi ile ülkemize büyük katkı sağlayan sanayisi ama en önemlisi nitelikli, donanımlı ve güler yüzlü insanlarıyla en nadide şehirlerimizden olan güzel Ereğli’mizi ziyaret etmekten büyük bir onur ve mutluluk duydum. Bu ziyaretimizde bizi büyük bir misafirperverlikle ağırlayan ülke siyasetimizin duayen ismi Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık’a ve değerli ekibine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Başkan Posbıyık da ziyaretin anısına Davutoğlu’na Herkül heykeli, Gazi Alemdar Gemisi tablosu, Sare Davutoğlu’na da elpek bezi ile kente özgü hediye takdiminde bulundu.

 

Yorum Ekle