SON DAKİKA

Cumhuriyet balosu, Kdz. Ereğli’de halkla buluştu

Başkan Posbıyık: Cumhuriyetin Gerçek Sahibi Halkımızdır 29 Ekim, 2023 15:27 Güncelleme: 29 Ekim, 2023 15:27 Cumhuriyet balosu, Kdz. Ereğli’de halkla buluştu

“CUMHURİYETE SAHİP ÇIKAN KDZ. EREĞLİLERE SELAM OLSUN”

Kdz. Ereğli Belediyesi, Cumhuriyet Balosunu halka açtı. Ücretsiz düzenlenen Cumhuriyet Halk Balosu’nda Ereğlililer omuz omuza türk bayrağını dalgalandırdı, marşları, şarkıları hep bir ağızdan söyledi. Başkan Halil Posbıyık, “Cumhuriyetin gerçek sahibi halktır, cumhuriyete sahip çıkan halkımıza selam olsun” dedi. Gecede Nur Yoldaş ve Kartal Kaan, birbirinden güzel şarkılarıyla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Kdz. Ereğli Belediyesi, bir ilki gerçekleştirdi, otellerde, belli ortamlarda belirli kişilerce kutlanan Cumhuriyet balosunu halka açtı, Kdz. Ereğli halkı Cumhuriyete sahip çıktı.

İnönü Parkı’nda Cumhuriyetin 100. Yılına özel yapılan Halk Balosu’na Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN POSBIYIK: CUMHURİYETİN GERÇEK SAHİBİ HALKIMIZDIR

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, burada yaptığı konuşmada Cumhuriyetin gerçek sahibinin halk olduğunu söyledi. Baloyu halkla birlikte yapmaya karar verdiklerini belirten Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“İnanın bu akşam çok güzel gözüküyorsunuz. Kdz. Ereğli Belediyesi olarak baloyu kapalı alanlarda, belli kişilere yapmak yerine halkımızla, köylümüzle, esnafımızla, çocuklarımızla, gençlerimizle hep beraber yapmaya karar verdik.

Hafta boyunca, Atatürk ve Cumhuriyet temalı etkinlikler, sergi açılışları gerçekleştirdik. Esnaflarımıza, vatandaşlarımıza Türk bayrakları dağıttık. Sokaklarımızı, caddelerimizi bayraklar ile donattık. Sizlerin de katkısıyla her yer kırmızı beyaz oldu. Hepinize teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun. Pazar akşamı yine Cumhuriyet yürüyüşümüz olacak, ellerimizde bayraklar, yüreğimizde Atamız, yeri göğü birlikte inleteceğiz. Ardından hem yarın, hem de pazartesi akşamı Cumhuriyet konserlerimiz olacak.

Cumhuriyetin gerçek sahibi halktır. Cumhuriyete sahip çıkan halkımıza yürükten teşekkür ediyorum, 100 yılda bir gelecek bu anlamlı günü sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve saygıyla bir kez daha anıyorum.

Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlu Olsun.. Dün, bugün, yarın ve daima, Yaşasın Cumhuriyet..”

EREĞLİ BİRLİKTE COŞTU

Başkan posbıyık’ın konuşmasının ardından Ogün Sinan’ın sunumuyla plak dinletisi gerçekleştirildi. Ardından Ankara Seymenler Kulübü dans gösterisi sundu. Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Son Balo Vals gösterisi ve zeybek gösterisi sundu.

Cumhuriyet Halk Balosu’nda Ereğlililer omuz omuza türk bayrağını dalgalandırdı, marşları, şarkıları hep bir ağızdan söyledi. Gecede Nur Yoldaş ve Kartal Kaan, birbirinden güzel şarkılarıyla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Pelin Bölükbaş ve Soyutürk’te şarkılara eşlik etti.

Halk Balosunun finalinde 100. Özel Pastası kesildi. Baloda, Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ücretsiz olarak halka ikramlarda bulunuldu.

 

Yorum Ekle