SON DAKİKA

CHP Başkan adayı Dikmen ziyaretlerine başladı...

Geçtiğimiz hafta Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Muhittin Dikmen, ziyaretlerine başladı. 06 Ekim, 2023 15:22 Güncelleme: 06 Ekim, 2023 15:22 CHP Başkan adayı Dikmen ziyaretlerine başladı...

Geçtiğimiz hafta Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Muhittin Dikmen, ziyaretlerine başladı.

6 Ekim Cuma günü önce partisinin Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü ile Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen’e eşi Tunay Dikmen de eşlik etti.

İlk olarak 11.00’de Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Muhittin Dikmen, İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ile bir süre görüş alışverişinde bulundu. Örgütün İlçe Sekreteri Zerrin Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette, belediye başkan aday adaylığı kararının nedenleri ile ilgili düşüncelerini paylaşan Muhittin Dikmen, aday adaylığı sürecinde, partisinin ilçe örgütü yönetiminden tarafsız bir duruş beklediklerini vurguladı. 2024 Yerel Seçimleri’ne CHP örgütlerinin birlik ve beraberlik içerisinde girmesi gerektiğini kaydeden Belediye Başkan Aday Adayı Muhitin Dikmen; “Sadece belediye başkan adaylarının değil meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde de liyakat esas alınmalı. Aday olacak isimler partimizi ve örgüt yapımızı bilen isimlerden belirlenmeli. Bu çerçevede başkan aday adayı olarak örgütümüzden beklentim, bundan sonraki süreçte de sorumluluk alarak aday adayı olacak partililer arasında ayrım yapılmaması, her aday adayına eşit mesafede yaklaşılmasıdır.”, dedi.

Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu da konuğu gibi liyakate vurgu yaptı. Gerek ilçe örgütü gerekse de il örgütü genel kurullarında yönetimlere liyakatli isimlerin geldiğini ifade eden Kocamanoğlu, Dikmen’in temennilerine de katıldığını kaydederek; “Yerel Seçimler’den başarıyla ayrılmak için örgütlerimizle, yöneticilerimizle, adaylarımızla ve üyelerimizle bütünlük içinde mücadele edeceğimizden benim şüphem yok. Her aday adayımız bizim baş tacımız olacaktır.”, dedi. Kocamanoğlu, çıktığı mücadelede Muhittin Dikmen’e başarı diledi.

*

CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen’in ikinci ziyaret durağı da Belediye Başkanlığı oldu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret eden Dikmen, deneyimli siyaset adamı ile görüş alışverişinde bulundu. Dikmen, öncelikli olarak son belediye meclis toplantısında yaşananlar dolayısıyla üzüntüsünü dile getirirken Posbıyık’a hitaben şu görüşleri paylaştı: “2024 Yerel Seçimleri’nde öncesinde de siz bizim doğal aday adayımızsınız. Yıllarca ilçemize ve partimize hizmet ettiniz. Size şükran borçluyuz Neticede sonuç ne olursa olsun, partimizin ilçemizdeki başkan adayı kim olursa olsun ben birlik ve bütünlük içinde mücadele etmeye hazırım. Asla ve asla birbirimize zarar vermeyeceğiz. Birlik içinde hareket edeceğiz. Başkan adayının belirlenmesi noktasında karar mercii kim ya da kimler olursa olsun en büyük güç Karadeniz Ereğli halkıdır. Halk ne derse o olacaktır. İnanıyorum ki değerlendirme makamları da halkın bu gücünü dikkate alacaktır.”

Dikmen’in ziyareti için kendisine ve eşi Tunay Dikmen’e teşekkür eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık da başarı dileklerini paylaştı. Posbıyık, belediye meclisinde yaşanan son olayın herkesi üzdüğünü, ilçedeki birliğin ve huzur ortamının bazı kesimler tarafından bozulmak istendiğini bir kez daha gördüklerini söyledi. İlçenin bazı önemli sorunlarının olduğunu, bu sorunların dile getirilmesinde sürekli ön plana çıkmak istemediğini kaydeden Posbıyık; “Bu sorunları dile getirirken ve Ereğli için mücadele ederken bazen yalnız kalıyorum; ancak inanıyorum ki önümüzdeki süreçte Ereğli üzerinde oynanmak istenen bazı oyunlara karşı herkes bir araya gelecek ve ortak ses verecek.”, dedi.

Posbıyık ziyaretinden dolayı Dikmen ve eşine teşekkür etti.

Yorum Ekle