SON DAKİKA

Çaldılar, parçaladılar, 3 Ayrı ilde yakalandılar...

Çaldılar, parçaladılar, 3 Ayrı ilde yakalandılar. 14 Aralık, 2023 16:23 Güncelleme: 14 Aralık, 2023 16:23 Çaldılar, parçaladılar, 3 Ayrı ilde yakalandılar...

Geçtiğimiz günlerde Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde bir kişinin evinin önünde bulunan minibüsün çalınmasıyla ilgili Zonguldak İl Jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda 7 kişi yakalandı.  

Zonguldak İl Jandarma komutanlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde; "Zonguldak İli Gökçebey İlçesinden (1) şahıs 08.12.2023 tarihinde evinin önünde park halinde bulunan minibüsünün şehir dışında olduğu dönemde çalındığı ihbarında bulunmuştur.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, Şehit Uzman Jandarma Sedar DAĞ-JASAT Mercek 2 Operasyonunda Jandarma Dedektifleri (JASAT) ekiplerince, yapılan araştırmalar ile KGYS, PTS ve Çevre Güvenlik Kamera görüntülerinin Karabük, Kastamonu JASAT ve Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordine kurularak incelenmesi neticesinde söz konusu aracın, yolun belli bir bölümüne kadar sahte plaka kullanılarak, belli bir bölümünden sonra ise plakasının sökülmek suretiyle Samsun ili Terme ilçesine götürüldüğü ve aracın parçalanarak değerinin çok altında bir fiyata satıldığı tespit edilmiştir. Adli makamlardan alınan arama kararlarına istinaden Samsun ilinde (1), Terme ilçesinde (2) noktada yapılan arama faaliyetinde söz konusu aracın çeşitli parçaları bulunarak muhafaza altına alınmıştır.
Hırsızlık suçunu işlediği değerlendirilen Zonguldak ilinde (3), Samsun ilinde (3), Kocaeli ilinde (1) olmak üzere toplam (7) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Adli Makamlara sevk edilen (7) şüpheli şahıstan (3) şüpheli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, (4)’ü ise Adli Kontrol Şartıyla Serbest bırakılmıştır."

Yorum Ekle