SON DAKİKA

Bozkurt, iki tane Murat Sesli yan yana, hangisi aday?

Bozkurt, iki tane Murat Sesli yan yana, hangisi aday? 04 Mart, 2024 08:28 Güncelleme: 04 Mart, 2024 08:32

SEZER’İN TÜM PROJELERİNİN ARKASINDAYIM

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Posbıyık’ın 25 yıldır halkı uyuttuğunu belirtirken, Sesli’nin adaylığının Türkiyede örneği olmadığını belirtti.

Karadeniz Ereğli-Alaplı çevre yolu projesinin müjdesini veren Vekil Bozkurt, 500'e yakın parsel’in kamulaştırma kararının çıktığını söyledi. 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, AK Parti Kepez Seçim Bürosu açılışında yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı  Halil Posbıyık’ın 25 yıldır ciddi bir proje ortaya koymadığını belirtirken, İYİ Parti'den aday olan Murat Sesli'nin eski Belediye Başkanı Murat Sesli'nin yakını olduğunu kendisinin seçime giremeyeceğini hatırlattı.

"EREĞLİ HALKINA BUNU NASIL ANLATACAKLAR" 

Bu olayın Türkiye'de görülmediğine değinen Bozkurt, konuya ilişkin şunları söyledi. "Yanımızda bir tane İbrahim Sezer var başka bir İbrahim Sezer yok.  İYİ Parti'nin aday tanıtımında çalışmalarında görüyorsunuz iki tane Murat Sesli yan yana. Hangisi aday. Daha önceki Belediye Başkanı Murat Sesli aday değil. Kuzeni Murat Sesli aday. Böyle birşey Türkiye'de de görülmemiştir. Ereğli halkına bunu nasıl anlatacaklar. Bu basit bir şekilde ele alınamaz, değerlendirilemez. Siyaset yapmak herkesin hakkı, rakip diye bir şey demiyoruz. Biz kimsenin adaylığına da karşı değiliz. Bunun cevabını en güzel şekilde halkımız zaten verir. 

"GERÇEK ADAY SESLİ’Yİ GÖREN VAR MI?" 

Bu zamana kadar böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır. Kimseye iftira atmadan herkes kendi kapısının önündeki çöpü temizleyerek siyasetini yapmalı. Yani burada şu aday böyle, bu aday böyleymiş, varsa elinizde belge bilgi çıkın ortaya koyun. Hiçbir şekilde şu aday bundan yargılanıyormuş bundan yargılanıyormuş gibi şeylere gerek yok. Herkes siyasetini yapsın. İYİ Parti'nin şuan için mevcut kuzen Murat Sesli'&yi gören var mı? Toplantılarda gören var mı? Açıklamaları yapan kim? Önceki dönem Belediye Başkanı Murat Sesli. Aday olmayan belediye başkanı. Bu anlamda lütfen Ereğli'nin böyle tiyatro vari şeylerle geçirecek zamanı yok." 

BOZKURT’TAN ÇEVREYOLU MÜJDESİ 

Ulaştırma Bakanlığı, Karadeniz Ereğli-Alaplı çevre yolu projesi için harekete geçti, 500'e yakın parsel kamulaştırılacak. 

Alaplı eski Pidos'un oradan girip Ereğli Şehirlerarası Terminali'nin bulunduğu bölgeden geçecek çevre yolu projesi nihayet hayata geçiriliyor. AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Ulaştırma Bakanlığı'ndan gerekli yazıyı aldıklarını ve projenin hayata geçirileceğini duyurdu. 

Bozkurt, Ereğli Belediye Başkan adaylarının Kepez yoluna yaptıkları projeleri Karayolları ekiplerine gösterdiklerini ve bunların hayal projeler olduğunu da belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Ulaştırma Bakanlığımızdan aldığımız yazı var, inşallah Ereğli-Alaplı  çevre yolu hayırlı olsun diyorum. Bakanlık 500'e yakın parsel ile ilgili kamulaştırma çalışmaları yapılmaya başlanacak. Ereğli-Alaplı çevre yoluna start verilince trafik ile ilgili sorun ortadan kalkacak. Karayolları bölge müdürlüğümüz ile 4-5 defa toplantı yaptık. Birileri projeler çıkarıyor, olmayan projeleri ortaya koyuyorlar. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerine dedim ki aday arkadaşlar bazı projeler geliştirmişler, bunları yapabilirler mi? dedim, hepsi hayal dediler. Biz gerçek projelerle Kepez'i buluşturacağız.”

Yorum Ekle