SON DAKİKA

Bozkurt: “Asla unutulmayacaklar”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; Sarıkamış Deniz Şehitlerinin, en büyük fedakarlık ve kahramanlık öykülerinden birini yazdıklarını söyledi. 07 Kasım, 2021 08:57 Güncelleme: 07 Kasım, 2021 08:57 Bozkurt: “Asla unutulmayacaklar”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; Sarıkamış Deniz Şehitlerinin, en büyük fedakarlık ve kahramanlık öykülerinden birini yazdıklarını söyledi.

7 Kasım Sarıkamış Deniz Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Bozkurt, Deniz Şehitlerinin asla unutulmayacağını ve azimlerinin gelecek nesillere aktarılacağını ifade etti.

Bozkurt, mesajında şunları kaydetti:

“Bugün, insanlık askeri tarihinin en büyük trajedilerinden olan, 1914’te Sarıkamış’ta donarak şehit olan 90 bin askerimizin yazdığı Sarıkamış Destanı’nın yıldönümü. Savaşta görevli askerlerimize kışlık üniforma, erzak ve mühimmat ulaştırmak için yola çıkan Bezm-i Alem, Bahr-i Ahmer ve Mithat Paşa isimli yük gemileri, 7 Kasım 1914’te Rus donanması tarafından ilçemiz açıklarında batırılmıştı. Bu üç geminin uğradığı saldırıda şehit olan askerlerimiz, en büyük fedakarlık ve kahramanlık öykülerinden birini yazmışlardır. Şehitlerimizin vatan sevgileri ve azimleri gelecek nesillere de aktarılacak ve asla unutulmayacaklardır. Onlar bize toprağın, uğrunda ölen varsa ‘vatan’ olacağını öğrettiler.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz vatan uğruna canlarını feda eden Sarıkamış Deniz Şehitlerimizi şehadete erişmelerinin 107. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Yorum Ekle