SON DAKİKA

Bozkurt, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. Yılında Mesaj Yayımladı...

Bozkurt, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. Yılında Mesaj Yayımladı... 17 Mart, 2024 16:11 Güncelleme: 17 Mart, 2024 16:11 Bozkurt, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. Yılında Mesaj Yayımladı...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet BOZKURT’un 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümü münasebetiyle yayımladığı Mesaj şu şekilde;

Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakarlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir.

Çanakkale ruhu, aziz milletimizin hiçbir engel tanımama hususundaki azminin; birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığının göstergesidir. Millet olarak bizler, kanıyla, canıyla bu toprakları bize vatan kılan ve emanet eden her bir şehidimizi daima minnet, şükran ve hayırla yad edeceğiz.

“Bir gül bahçesine girercesine” toprağa düşen kınalı kuzular, dünyayı kendilerine hayran bırakan mücadeleleriyle, “Çanakkale Geçilmez” sözünü, bu sözün gerisindeki inancı ve kararlılığı tarihe kanlarıyla kazımışlardır.

Büyük bir iman ve azmin timsali olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu uğurda ebediyete irtihal eden şehitlerimizi ve gazilerimize rahmetle anıyorum.

Yorum Ekle