SON DAKİKA

“Belediye Meclisinde, divan katibine yapılan saldırıyı kınıyorum”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ekim ayı belediye meclis toplantısında divan katibi Gökhan Günay’a yapılan fiili saldırıyı nefretle kınadı. Başkan Posbıyık; “Meclisin saygınlığına gölge düşüren, meclis salonunda kan dökenler Kdz. Ereğli’nin tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır” dedi. 04 Ekim, 2023 15:14 Güncelleme: 04 Ekim, 2023 15:14 “Belediye Meclisinde, divan katibine yapılan saldırıyı kınıyorum”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ekim ayı meclis toplantısında divan katibi Gökhan Günay’a oturduğu sırada fiziki saldırıda bulunan ve kan döken Sertan Kuzu’nun girişimini kınadı.

Başkan Posbıyık, CHP listesinden belediye meclis üyesi seçilen, ardından İyi Parti’ye geçen ve son olarak MHP’ye katılan Sertan Kuzu’nun meclisin saygınlığına gölge düşürdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Belediye meclisi halka hizmetin yapıldığı, halk adına kararların alındığı yüce bir makamdır. Belediye Meclis Üyeliği de halkın kimlik ve kişiliğini taşıyan önemli bir ünvandır. Belediye meclis üyelerinin temsil ettiği halka sorumluluğu vardır.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi, kuruluşundan günümüze görev alan tüm belediye başkanları döneminde belediye meclis üyeleriyle çokça önemli kararlar almış, meclis gündemine taşınan bazı gündem maddeleri oy birliği-oy çokluğuyla geçmiş, bazıları da red edilmiştir.

Bugüne kadar da herkes meclisin aldığı bu kararları saygıyla karşılamıştır.

Ekim ayı meclis toplantısında divan katibi Gökhan Günay’a, CHP listesinden belediye meclis üyesi seçilen, ardından İyi Parti’ye geçen ve son olarak MHP’ye katılan Sertan Kuzu’nun fiili saldırısıyla kan akıtması meclisin demokratik sürecine ve meclisimizin saygınlığına gölge düşürmüştür.

Bu hareketi şiddetle kınıyorum.

Görüşler ne kadar farklı olursa olsun, sorunlar şiddetle, kavga ile çözülmez. Özellikle de kişisel meseleler meclis salonuna taşınamaz.

Siyasi emelleri için bu saldırıyı gerçekleştirenin sırtını sıvazlayanlar ve kapalı kapılar arkasında plan yapanların da meclisimize yönelik bu saygısızlıkta payı vardır.

Yaşanan olaydan dolayı bir kez daha üzüntümü dile getirerek yaralanan divan katibi Gökhan Günay’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Kdz. Ereğli Belediyesi olarak yaşanan olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na gerekli müracaatta bulunulmuştur.

Tüm herkesi Belediye Meclisi’nin aldığı kararlara saygı duymaya davet ediyor, bir daha böyle üzüntü verici olaylarla karşılaşmamayı diliyorum.”

Yorum Ekle