SON DAKİKA

Beklenen Kuvvetli Kar Yağışlarına Dikkat!

Beklenen Kuvvetli Kar Yağışlarına Dikkat! 14 Ocak, 2022 14:47 Güncelleme: 14 Ocak, 2022 14:47 Beklenen Kuvvetli Kar Yağışlarına Dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Batı Karadeniz Bölgesi’nde yoğun kar yağışlarına karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Yapılan açıklamada “Batı Karadeniz bölge genelinde 15.01.2022 sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar yağışları bekleniyor. Yağışların bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde başlayıp Cumartesi akşam ve gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı şekline döneceği tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışlarının 16.01.2022 Pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli yer yer fırtına şeklinde esmesiyle birlikte tipi şeklinde kar yağışı, buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Yarın (Cumartesi) sabah saat 09:00 sıralarında başlaması beklenen kar yağışının Pazar günü akşam 18:00’a kadar devam etmesi bekleniyor.

Yorum Ekle