lösev

Ana Sayfa Güncel Başkent EDAŞ'tan açıklama

Başkent EDAŞ'tan açıklama

Başkent EDAŞ ekipleri Zonguldak’ta 1425 trafo bölgesi, 351 köy ve 6 beldeye enerji verilmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2021 Salı 18:47
Başkent EDAŞ'tan açıklama

Başkent EDAŞ'ın Basın açıklaması

Batı Karadeniz'de aralıksız olarak etkili olan yoğun fırtına ve kar yağışı ağaçların elektrik hatlarına devrilmesine ve kesintilerin yaşanmasına sebep oluyor. Kar afeti sonrası kapanan yolların müdahale süresini uzattığı arızalar için seferber olan Başkent EDAŞ ekipleri Zonguldak’ta 1425 trafo bölgesi, 351 köy ve 6 beldeye enerji verilmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Zonguldak’ta yoğun fırtınayla beraber etkili olan aşırı kar yağışı ve buzlanma, enerji arzında kesintileri de beraberinde getirdi. Bölgede birçok noktada ortaya çıkan arızalar Başkent EDAŞ ekiplerinin yoğun çalışmaları ile tespit edilip giderilmeye çalışılıyor.

Zorlu Mesai Sonuç Veriyor

Kar nedeniyle ulaşımın durma noktasına geldiği geçit vermeyen arazide çalışmalarını devam ettiren Başkent EDAŞ, arıza sebebiyle enerjisiz kalan 113 trafoyu aktif hale getirdi. Arıza müdahale ekipmanlarını ve destek ekiplerini de artıran Başkent EDAŞ, 65 arazi aracı ve 194 saha personeli ile toplamda 1425 arızalı trafo üzerinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit annelerine anlamlı ziyaret

Şehit annelerine anlamlı ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık