SON DAKİKA

Başkan Posbıyık, Meclis Üyelerini Tanıttı

Başkan Posbıyık, Meclis Üyelerini Tanıttı 23 Şubat, 2024 16:55 Güncelleme: 23 Şubat, 2024 17:00

POSBIYIK GÖNÜLLÜLERİ SEÇİM OFİSİ AÇILDI

BAŞKAN POSBIYIK, GENÇLERE YENİ MÜJDELER VERDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Yalı Caddesi girişinde Posbıyık Gönüllüleri Seçim Bürosu’nun açılışını yaptı, CHP Belediye Meclis üyelerini tanıttı. Gençlere yeni müjdeler veren Başkan Posbıyık; “sahil boyunca ücretsiz internet başlattık” dedi. Bir çok projesini açıklayan Başkan Posbıyık, üniversitedeki gençlere ‘Ereğli’ye gelin oyunuzu kullanın’ çağrısı yaptı. CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul ve İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu’da, Ereğli’de Halil Posbıyık’la seçimleri kazanacaklarını belirttiler. 

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın Yalı Caddesi girişinde bulunan Posbıyık Gönüllüleri Seçim Bürosu açılışı ve CHP Belediye Meclis Üyesi tanıtımı mitinge dönüştü. Başkan posbıyık, burada yaptığı konuşmada özellikle gençlere seslenerek peşi sıra bir çok müjde açıkladı.

Açılış ve tanıtıma CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, yöneticiler, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öncelikle CHP Belediye Meclis üyeleri tanıtıldı. Meclis Üyesi adayları Cengiz Güneş, Tasin Tanyıldız, Mert Buğra Özaydın, Çetin Yiğit, Yakup Şekip Okumuşoğlu, Nurullah Özdemir, Murat Gürdal, Murat Yüce, Hüseyin Çakır, Naile Bingöl, Nesimi İlik, Koray İşeri, Kadir Tekin, Yıldıray Arslan, Mehmet Erdinç Sarımsak, Muharrem Sağlam, Gökhan Günay, Batuhan Günce, Yaşare Aydın, Ayhan Deniz, Erkan Mutlu, Bayram Seçen, Gönül Çelik, Ender Uz, Arzu Yazıcı ve Mehmet Şükrü Yazganarıkan kürsüye çıkarak katılımcıları selamladı.

Başkan Halil Posbıyık, daha sonra eşi Neriman Posbıyık’la sahneye çıkarak içerisinde bir çok müjdenin olduğu önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle gençlere yönelik yeni müjdeler veren Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“KAYBEDECEK 5 YILIMIZ YOK”

“Ne mutlu bana ki ben sadece Ereğli’de yaşayan 170 bin kişinin değil, köylerle beraber  270 bin kişinin belediye başkanı olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Ben insanları şu partili, bu partili diye asla ayırmam.  Kimlik kartlarına göre insanlara davranışım olmaz. Köylü, şehirli diye ayırmam. Tanrının yarattığı her kul hangi düşüncede olursa olsun, hangi görüşte olursa olsun ben onu makamda saygıyla karşılar, elimden gelen her şeyi yaparım. Ben bununla iftihar ediyorum. Vatandaşlarım da benim bu huyumu bildiği için sağ olsunlar sürekli olarak beni belediye başkanı yapıyorlar. Hepinizden Allah razı olsun. Çok değerli meclis üyelerimle sizlerin karşınıza çıktık. Süreç biraz uzadığı için ancak karşınıza çıkabildik. Yarından itibaren mahalle mahalle, sokak sokak dolaşmaya başlayacağız. Belediye işi tecrübe işidir. Sadece tecrübede değil dik durma işidir. Eğer belediyede disiplinli değilsen, sana yapılan baskılara göz yumuyorsan, çekinirsen,  korkuyorsan 2014’ta ki günleri tekrar yaşarsın. Ne diyor İbrahim Sezer kardeşimiz (AK Parti Adayı) ‘kaybedecek 5 yılımız daha yok’ diyor. Allah ondan razı olsun. Vallahi de billahi de kaybedecek 5 yılımız yok. 2014’de zaten bir beş yıl kaybettik. 

-TOPLU TAŞIMA SORUNU ÇÖZÜLÜYOR-

Ereğli’nin en büyük sorunlarından bir tanesi halk otobüsü sorunu biliyorum. Bunun için Çilek Halk Otobüsleri yönetimiyle çalışıyoruz. İTÜ’den profesörler geldi.   Hazırladıkları rapora göre çalışmalara başladık.  Kemer, Adliye bölgesi ile Ömerli-Hastane bölgesi, Kışla-Gülüç ana hatlarında en az 80-100 kişi kapasiteli 9-10 metre boyundaki otobüsler ile Şehit Ömer Halisdemir bulvarı üzerinden transit seferler düzenlenecek. Yani ring seferleri için büyük otobüsler alıyoruz. Ortada durup tekrar otobüs değiştirilmeyecek. Vatandaşların merkezde araç değiştirmesine gerek kalmayacak, yolculuk süresi kısalacak. Duraklarda bekleme süreci azalacak. Erdemir Caddesi’nde trafik rahatlamış olacak. Ana hatlarımızla mahalle aralarındaki bazı yolların yapısının dar olması Karadeniz coğrafyasından kaynaklı engebe ve tepe hatlarımızın hemen hepsinde Aktaş, Kestaneci, Doruk, Toki-Korubaşı, Belen, Belen Yenimahalle, Uzunçayır  hatlarında ek minübüsler aldırıyoruz. Minibüslerle daha sık seferler düzenlenecek yani her otobüsün sayısına bir minibüs aldırıyoruz. Bunlar ara sokaklara gitmek sureti ile durakta bekleme, geç geldi-erken geldi, çok bekliyoruz olaylarını tamamen ortadan kaldırıyoruz. Şuanda profesörlerin yanından geliyorum, bu Meclis’e girecek. Yolcu taşımacılığının pik saatlerinde mesai giriş-çıkış ile okul saatlerinde ilave minibüs seferleriyle hatları destekleyeceğiz. Toplu taşıma ücret tarifesinde mesafeye göre ücretlendirmeye ve ikinci binişler için aktarma sistemi uygulanmasına yönelik çalışmalarımızı yapmaya başladık. Kısa ve orta vadede toplu taşıma sistemiyle ilgili düzenlemeler yapılarak ilçemizde değişen şartlara göre toplu taşıma sistemi daha modern ve verimli hale gelecek. Bu müjdeyi size vereyim. 

-BEN HALK İÇİN ÇALIŞIYORUM-

Allahın izniyle her kesimden ve her yaş grubundan destek alıyorum. Buradan özellikle gençlere sesleniyorum: Gençler, sizi seviyorum. Sizlerin de beni ne kadar sevdiğinizi biliyorum. Sadece gençler mi? Çocuklar onlarda beni seviyor. Çocuklar benim sevgilim, gençler benim sevgilim. Bayanlar zaten sevgilim. Hemşerilerim beni hiç bırakmadı, bırakmazlar. Her köyde, her camide betonum vardır. Her köyde oyuncak mekanizmalarım vardır, her mahallede basketbol potalarım vardır. Betonum vardır, parkem vardır. Ha şehir ha köy hiç fark etmez. Terzi’de benim stadyumum yok mu? Kaptaş’ta benim futbol saham yok mu? Çayırlı’da, Ormanlı’nın her tarafında… Ben halk için çalışıyorum.

-EREĞLİ’Yİ SEVİYORUM, BU İŞİ BİLİYORUM-

Ben bu yaşa gelmişim. Allah’a şükür geçinecek kadar param var. Yani torunlarıma gidip onları sevebilir, bu işin şanını-şöhretini yaşayabilirim. Mahkemelere düştüm, acılarını da yaşadım. Benim illa belediye başkanlığı yapmama gerek var mı? Kolay mı zannediyorsunuz? Şuanda geciktik diye gece-gündüz uyumuyorum. İstediklerim olmuyor, ilçe örgütü istediğimi yapmıyor, vekilim istediğimi yapmıyor. Canım sıkılıyor strese giriyorum. Buna rağmen bunların hepsini çekiyorum. Ben bu zahmete niye gireyim yahu.  Ama ben Ereğli’yi seviyorum. Ben bu işi biliyorum. Ereğli bir kaosa sürükleniyor. 45 senedir siyaset yapıyorum. Ereğli benim aşkım. Ereğli’de yaşayanlar benim sevgililerim. Ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama Ereğli’yi kaosa getirmeye çalışıyorlar. 9 tane çete uğraştı bu zamana kadar. Bütün dedikleri dava şu: ‘Halil Posbıyık olmasın da hangi partiden hangi adam olursa olsun. Onun nasılsa damarından gireriz.’ Halil Posbıyık’ın değil damarından hiçbir yerinden giremezler. İlan ediyorum; ben yukarıdakilerin, yöneticilerin falan adamı değilim. Ben halkın adamıyım. Milletvekilim burada. Parti meclisinde gösteriyorlar. Yüzde 72.6 beni beğeniyor halk. CHP’de Türkiye’de birinci benim. Ne için? Sizler sayesinde. Ben gençleri, kadınları seviyorum. Yaşça ilerlemiş kadınlarımız beni daha çok sever. Çünkü 1994’de geldiğimde su yoktu Ereğli’de. Suyu getireceğim diye geldim. Herkes omuzluklarla su taşıdı evine. Araba yıkamak yasak, halı yıkamak yasaktı. Geceleyin herkes evinde depoları doldururdu geç saatlere kadar ve gündüz o suyla idare ederlerdi. Banyo yapamayanlar vardı, bunlar gerçek. Ben Ereğli’ye mühendis kafasıyla suyu getirdim. Onun için özellikle kadınlar bana meftundur, bana saygılıdır. Çünkü mutfakta en büyük azabı çeken onlardır. Ben Ereğli’ye hayatımı vermişim. 

-ÜNİVERSİTEDEKİ GENÇLER, EREĞLİ’YE GELİN OYUNUZU KULLANIN-

Sevgili gençler, sadece burada olan gençleri kabul etmiyorum, benim gençlerden daha çok sevgililerim var. Üniversitede olanlar var. Hepside oy kullanmaya Ereğli’ye gelecekler. Eğer Ereğli’ye gelip oy kullanmıyorsanız isterseniz Antepte olun iki elim iki yakanızda olur. Ereğli’ye gelin, Ereğli halkını koruyun. Halil amcanıza oy verin, yoksa birilerinin eline geçerse vay halinize. Bakın sahil varya şuanda ilmik ilmik işliyorum. Dağıtırlar oraları, balıkçılara, çaycılara. Oraya gittiğinde para veripte oturursunuz. 2014’den sonra yaşamadık mı bunları, böyle olmadı mı? Ereğli ekonomik yönden soyulmadı mı? İşte ben bunu önlemeye çalışıyorum. 

-GENÇLERE YENİ MÜJDELER-

Sevgili Gençler; Bir yanım sizsiniz; diğer yanım Ereğli halkı. 

Sahil boyunca gençlerin internete ulaşacağı ücretsiz Wİ-Fİ projesi şuanda başladı. İhaleyi yaptık, sahil boyunca kafeler dahil gençlerimiz, halkımız ücretsiz internete kavuştu. 

Gençler için yeni bir çalışma alanı hazırladık. Ders çalışabilecekleri, ücretsiz internet hizmeti olan, geç saate kadar açık sosyal bir kütüphane için yer hazırlandı ve şuanda projeleri yapılıyor.

Orman Bakanlığı’na Kent Ormanı yapmak için başvurduk. İçerisinde  piknik alanları, yürüyüş alanları, macera parkı ve selfie parkı olan projemizi hayata geçireceğiz. Bunun için gayret ediyoruz. 

Cumhuriyet Halk Evleri yoğun ilgi gördü. Binlerce kadın orada çalışıyorlar, meslek öğreniyorlar. Dostluklar kurdular. Şimdi Cumhuriyet Halk Evi’ni genişletiyoruz. Oraya gençler için Dijital Medya Kullanımı, Piyano, Gitar ve Bağlama Kursları açıyoruz. 

Bisiklet yolunu biliyorsunuz yaptık. Ancak Kandilli’ye doğalgaz gidiyor, tabiî ki çok hayırlı bir iş. Doğalgaz  hattı nedeniyle bisiklet yolu bozuldu. Doğalgaz çalışması bittikten sonra Kandilli’ye kadar olan bisiklet yolunu dünya standartlarına göre yapacağız. Bisiklet yolunda paylaşım ve kiralama istasyonları kuracağız ve herkes bisiklete binebilecek ve öbür istasyonda bırakacak. 

-YENİ FESTİVALLER YAPILACAK-

Festivallere aynen devam. İlave olarak Jazz Festivali ve Gençlik Festivali yapacağız. Repçiler, metalciler gelecek  geniş bir alanda gençlik festivali yapacağız.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Kafe’de düzenlediğimiz etkinlikte görmüşsünüzdür müzik eşliğinde yapay kar yağdırdık. Herkesin çok hoşuna gitti. Arkadaşlarla karar aldık, kar yağmazsa biz yapay kar yağdıracağız ve birde Kar Festivali yapacağız.

Şimdi birileri çıkmış koca koca projeler çiziyor. Bekçan deriz biz o Beyçayırı Stadı’nın oraya altına havuz yapıyor. La beden terbiyesinin yeri orası, döverler seni. Birisi de Sit alanının oraya bina yapıyor. Tabi çok insan biliyor ama ‘yerse’ diye yapıyorlar. Yiyen yiyor, afiyet olsun.  Ereğli’ye, çocuklarınıza, torunlarınıza yazık etmeyin.   Torunlarınız yarın sizden hesap sorar. Bunlar daha 5 senede belediyeciliği öğrenecekler, muhasebesi, imarı nasıl oluyor öğreninceye kadar 5 sene geçecek. Ereğli’nin kaybedecek bir 5 yılı daha yok. 

Sanat Sokağı’nı   yeniliyoruz. Sahili ilmik, ilmik işliyoruz. İstanbul Büyükşehir belediyesi’yle beraber çalışıyoruz. Projeler orada hazırlanıyor. Peşinden malzemeler gelecek. Sevgili halkım; bunlar proje yapıyoruz diyorlar. Afette sahil battı. Mezarlıklar yerinden oynadı. Plajlar yıkıldı. Bunlar ne verdiler Ereğli Belediyesi’ne. Sadece sahile 200 milyon TL gidiyor. Bana sadece 7 milyon TL gönderdiler. Böyle bir şey olur mu? 

Bar bar bağırıyorum. Kepez’de ölümler var.  Her gün devam ediyor. Çevre Yolu’nu yapın diyoruz. Projesi hazır, Zonguldak’tan gelen tırlar, otobüsler, kamyonlar hastanenin oradan direk Alaplı’ya bağlanacak. Ben ara yolları açıyorum. Merak edenler Uyuyan Güzel’e Belen’e, Aktaş’a gitsin baksın. Ama çevre yolunu yapmıyorlar. 

-ENGELSİZ KAFETARYA-

Talep edenlerden bir tanesi duyduğum kadarıyla aracı vasıtasıyla Big Şef gibi şeyler. Gelir inşallah. Yeni yaptığımız balık lokantasının yanında bir kafeterya vardı. Orayı engelsizler için yapıyoruz. Bu grup telsiz kafe olacak aynı zamanda engelsiz kafede çok önem verdiğim.

-ÖZEL BİREYLER İÇİN MUTFAK-

Dezavantajlı bireylerin keyifle ailelerine vakit geçireceği bir yer olacak ve orada İstanbul’da görüyorum. Engelli arkadaşlarımız içinde daha sağlıklı olanlar da çalışacaklar. Anne babalarıyla orada olacaklar Glütensiz mutfakta glüten hassasiyeti olan bireyler için ve özel besinler hazırlanacak benim bütün arkadaşlarım çalışmalara başladılar. 

Bu glütensiz, çölyak hastalığı olan sayıları çok az olabilir ama çok büyük bir ihtiyaç aynı zamanda bir takım dezavantajlı durumda olan çocuklarımızın kafeler de vakit geçirmesi gerektiğine inandığımız için bunu da yapmaya başladık. Hatta bize bu proje için yardım etmek istiyorlar. 

Plajı tamir etmeye başlıyoruz ama yetiştiremiyoruz. Yani çok talep var sadece Ereğli’den değil Ankara İstanbul’da burada Zonguldak‘ta Kozlu da burada şimdi çocuklar için yeni bir Aquapark yapıyoruz.

-REVİZYONU AK PARTİ ENGELLEDİ-

Voleybol, basketbol sahalarını yukarı alıyoruz ve bir tane çocuklar için Aquapark yapıyoruz. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin en büyük sorunlarından bir tanesi revizyon sorunu. Yok herkes kat yüksekliği için müracaatı var imar da arsasını bir kısmı yeşil alanda kalmış onun kurtulması için müracaat var. Problemli yerler var hatta geçenlerde bir tanesi kendisini çatı damından atıp intihar etmeye kaldı. Bu konu için biz bu planlamaların hepsini yaptık ama değerli arkadaşlarımız muhalefetteki arkadaşlar bize hep engel oldular. Size Allah rızası için söylüyorum şu son dönemimde çalışabilmem için sadece benim seçim önemli değil oradan en az 30 tane meclis üyesi bana göndermenizi hassaten rica ediyorum.  Bu revizyonu yapamadım başarısız olayım diye muhalefet hayır oyu kaldırdı. 

Ben vatandaşların işini yapamıyorum, diğer işlerde de çoğunluğu elde etmek için meclisinde çoğunluk olması lazım 30 olması lazım bana sadece belediye başkanına oy vermeniz yeterli değil meclis üyelerine de oy vermenizi özellikle istirham ediyorum.

En az 25 - 30 tane meclis üyesi olması lazım. Ben bunları iyi yönetirim Sorunu çözerim hiç bundan şüpheniz olmasın.

Ereğli devamlı genişliyor; aslında istediğimiz kadar büyüyor mesela Zonguldak nüfus 99.000’e düştü 31 Mayıs meclis üyesi 25 üye seçilecek orada 25’e düştü. 

-EREĞLİ İL OLMALI. BAYLADĞIM İŞİ YARIM BIRAKMAM-

Zonguldak 31 üyesi olan sadece Ereğli var nüfusu en büyük olan Ereğli Ereğli olmayı hak etmiyor mu? Kdz. Ereğli ben başladığım bir işin peşini bırakmam. Eğer bana gönderirseniz 31 meclis üyesi gönderirseniz Allahın izniyle il olmayı hak ediyor. İl olmayı bir havamız olsun diye istemiyoruz. Kaymakama memurlara sorun, Zonguldak‘ta devletten gönderilen bütçeden bize para gönderilmiyor. Ereğli’ye gönderilmiyor ormana gönderilmiyor. Belediyelere gönderilmiyor yemin ederim böyle kime sorarsanız sorun.

-EREĞLİ ÜVEY KARDEŞ MUALEMESİ GÖRÜYOR-

Ereğli üvey kardeş tünelin bu tarafında dolayısıyla evinde yatırımları yapamıyoruz. Eğer Ereğli il olursa bize 2 milletvekili verecekler. 2 milletvekili de Ereğli’den Alaplı’dan Ormanlı’dan seçilecek dolayısı milletvekilleri bir daha seçmek için devletten ayrı bir bütçe gelecek buraya. Köy yollarına şehir yollarına suya ben 16 tane köye su verdim.  

16 köye devletin hizmeti ama yakında bunu 36’ya 40 çıkarabilirim. 

Özellikle burada bir il olsun iki milletvekili çıksın. Nereden  de olsa onlar burası için çalışsın ve özel bütçe gelsin buraya vilayet olduğu zaman. 

….Bu memleketi yönetebilecek hangi görüşte olursa olsun sopa gibi odun gibi adamlara yönetmesini, yürütmesini konuşmasını yerine geldiğinde bağırmasını bilen adam. Eğer çoluk çocuğunuzu düşünüyorsanız evlatlarınızı düşünüyorsanız bugüne kadar tam düşünmediniz onun için öyle geride. 

Çok şükür şimdi bakıyorum falan köyden Avukat çıktı, filan köyden doktor çıktı ‘oh diyorum’ kendi avukatlarını doktorlarını mühendislerini Ereğli yetiştiriyor seviniyorum. Hep beraber nereye geliştirmemiz lazım bu bizim görevimiz, vicdani görevimiz.

Evet ben niye şimdi Ereğli için mücadele açıyorum; Süleymanbeyler’e kadar açmak için bir çalışma yapıyorlar. OSB’de yer yok doldu ağzına kadar dolayısıyla fabrikalar iş yeri imkanı yapılması lazım.

Yeni arsa üretmek için Subaşı’na kadar Ereğli‘nin mücavir alanları geliştirmek için çalışma yapıyorum. Yakında ilave edebiliriz bu ne demektir; iş demektir. Ekmek demektir. Üretim demektir. Bunun için mücadele ediyoruz. Elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. 

-YENİ MODERN BİR BARINAK VE HAYVAN- 

Sokak hayvanları için yeni Hayvan barınakları ve bakım merkezi yapıyoruz. Bir tane modern barınak var Zonguldak‘ta Bizden başka hiçbir yerde yok. Herkes köpekleri buraya getirmeye çalışıyor. Ben yine Organize Sanayi Bölgesi yolunun üzerinde sol tarafta orada tabelada görebilirsiniz. 30 dönüm yer falan tahsis etti Orman Bakanlığı. Orada kliniklerle beraber modern bir yeni hayvan bardağı daha yapıyoruz. Onlar da sahip çıkmamız lazım. Bu sefer oraya kediler için değer yapıyoruz. İstanbul’a gitti arkadaşlarımız Büyükşehir‘e oradaki bütün barınakları gezdiler, klinikleri gezdiler. Ona göre proje hazırlandı.

-ALLAH SAĞLIK VERİRSE BU BENİM SON DÖNEMİM-

Zaman ayırdınız buraya geldiniz hepinize minnettarım; sağ olun, var olun. 

Arkadaşlar bu benim; Allah sağlık verirse son dönemim olacak. Bundan sonra belediye başkanlığı falan düşünmüyorum. Yeni bir belediye başkanı düşünüyorum. 

-GENÇLERE SESLENİYORUM!-

Gençler gençler benim her şeyim gençlerden bir tane oy başka yere sapma zaten sapmazlar haberlerden zaten sapmaz.

Benim hemşerilerimden mümkünatı yok bizim uşak derler. Ereğli‘nin geleceği için gençlerin iyi bir zaman geçirmesi için inanın sahili eskisinden daha güzel yapmak için Çılgınlar gibi arkadaşlarımla ekiplerimle birlikte çalışıyoruz. Orası daha güzel olacak.

-HALİL POSBIYIK VARSA, ÇÖZÜM VAR-

Halil Posbıyık varsa; çözüm var. Vallahi yapamazlar şimdi ben kusura bakmayın kişilik olarak insanları seviyorum, Saygı duyuyorum herkese saygı var ama. Kişilik bir tarafa yönetici olmak ayrı bir şey. Dünyanın en iyi insanı olabilirsiniz en sevecen insanı olabilirsiniz ama iyi bir lider değilseniz o zaman belediye başkanlığına,   milletvekilliğine soyunmayacaksın ben bakıyorum karşımdaki listelere yani özellikle şu beş yıl devam etmeye diyen arkadaşa bakıyorum.

Tanımıyorum üç kişiyi tanıyor adam da 45 seneden beri politika yapıyor herhalde ben bu adamların üç tanesini tanıyor, başkasını tanımıyorum ki. 

Yazık günah değil mi Ereğli’de festivaller kalkar. Sosyal hayat kalkar. Eğlenceli yer kapanır bak bunu boşuna söylemiyorum. Ereğli için bir şeyler hissediyorum derken; belediye başkanlığına devam kararı aldım derken bunu kastediyorum. 

-BEN VE MECLİS ÜYELERİM EREĞLİ’NİN GELECEĞİ İÇİN DESTEK İSTİYORUM-

Hiç iyi görmüyorum; festival  kalkar yapamazlar zaten benim yaptığım gibi eğlence yerleri kalkar sosyal hayat biter ne yapalım biz de eve gidiyoruz televizyon seyrediyoruz ona dokunmaz be. Beni dinlediğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum hepinizden Allah razı olsun belediye meclis üyesi arkadaşlarımla ve çok değerli arkadaşlarla sizin karşınızdayım bize destek vermenizi rica ediyorum. Aşkım Ereğli sizleri çok seviyorum.” 

MİLLETVEKİLİ ERTUĞRUL: ZAFERE GİDEN YOLDAYIZ

Açılış ve tanıtım toplantısına katılan CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, Ereğli’de seçimleri Halil Posbıyık’la kazanacaklarını söyledi.

Ertuğrul konuşmasında şunları söyledi:

“Zafere giden yolda bir adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir genel seçim geçirdik, haykırdır, Türkiye iyi gitmiyor, ekonomi, demokrasi, adalet kötüye gidiyor, sağlık, eğitim çöküyor dedik. Maalesef istediğimiz sonucu seçimlerden çıkartamadık. Seçim süreci geçti, an ve an bunun sonuçlarını yaşamaya ve tecrübe etmeye başladık. Ekonomi tepetaklak, döviz kontrol edilemez şekilde yükseliyor. Ülkede adalet ile ilgili skandallar patlıyor. Eğitim sistemi yap boza döndü. Türkiye Cumhuriyeti dış politikalarda köşeye sıkışmış durumda. Türkiye'de anayasa yok sayılmaya başlandı. Emeklilerin durumu kötü. Bayram ikramiyesi zamanında asgari ücret olsun dedik, 2 bin lirayı 3 bin lira yaptılar. Bin liralık zam vatandaşla dalga geçmektir, başka bir şey değildir. Emekliler nefes alsın dedik. Cumhur ittifakın oyları ile bu önerimiz reddedildi zam 3 bin lirada kaldı. Bu iktidarın işine geliyor, ne kadar yardıma muhtaç insan olursa biz onları tehdit ederiz, yardımlarınız kesilir, biz olmazsak size yardım gelmez, bize oy vermeye mecbursunuz diyor iktidar. Vatandaşımıza biz size yardım yapıyoruz alın size bu kömürle ısının dediler, kömür dağıttılar, sözde kömür. Arada ufak tefek kömür parçaları var olduğu gibi taş dolu. Meclis kürsüsünde bağırdık. Bir şey değişti mi değişmedi, Zonguldak'ta aynı sistem devam ediyor.

-EREĞLİ'DE POSBIYIK VAR ANLATMAYA GEREK YOK-

31 Mart tarihinde CHP'li belediye sayısı artacak. Efsane olmuş belediye başkanlarımız, kadrolarımız var. Ereğli'de Halil Posbıyık var, anlatmaya gerek yok. Alaplı'da Nuri Tekin var, Kandilli'de Mustafa Aydın var. Ben inanıyorum ki 31 Mart tarihinde çok daha fazla CHP'li olacak. Zonguldaklılar diyecek ki iktidara siz yanlış yapıyorsunuz, dalga geçiyorsunuz biz CHP'li belediyelerin yanındayız, onlara inanıyoruz, onların kimseyi kaydırmayacağına inanıyoruz, istediğiniz kadar tehdit edin. Ereğli 31 Mart akşamı Halil Posbıyık ile devam edecek, meclis üyesi arkadaşlarımızla devam diyecek. Sadece belediye başkanı, meclis üyelerinin çalışması değil hepimiz çalışmalıyız. Bu işi başarmalıyız"

KOCAMANOĞLU: ÖRGÜT OLARAK 31 MAHALLEDE ÇALIŞACAĞIZ

CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“CHP İlçe Örgütü olarak üzerimize düşeni yaptık. Ereğli'nin daha iyi yönetilmesi için, Ereğli'nin daha iyi ileriye gitmesi için artık söz sırası sizde. 31 Mart akşamı bütün arkadaşlarımızın ve belediye başkanımızın alacağı onayla Ereğli'yi 5 yıl daha güzel yerlere getireceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Bizler CHP İlçe Örgütü olarak 31 mahallede yaklaşık 270 mahalle temsilcilerimiz ile alanlarda olacağız. Onlar yetmiyor 476 tane sandık sorumlumuz ile alanda olacağız. Adım atılmadık cadde, sokak, site, hane bırakmayacağız. Sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmayacağız. Belediye Başkanımızın önderliğinde Ereğli'de Belediye Başkanlığı koltuğunda CHP adayı Halil Posbıyık oturacak." 

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.


Yorum Ekle