SON DAKİKA

Başkan Posbıyık, Dünya 3.Sü Zeynep’i Ağırladı...

Başkan Posbıyık, Dünya 3.Sü Zeynep’i Ağırladı. 28 Mart, 2024 17:34 Güncelleme: 28 Mart, 2024 17:34 Başkan Posbıyık, Dünya 3.Sü Zeynep’i Ağırladı...

BAŞKAN POSBIYIK: BU BAŞARILAR KARŞISINDA GURUR DUYUYOR, İFTİHAR EDİYORUM

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Dünya Down Sendromu Olimpiyatları’nda Masa Tenisi Branşı’nda dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazanan Zeynep Tuncay’ı makamında ağırladı, ailesi ve hocalarıyla birlikte tebrik etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, down sendromlu özel bireylere başarısıyla ışık olan Masa Tenisi Dünya 3.sü Zeynep Tuncay’ı makamında ağırladı.

Ziyarette, Zeynep Tuncay’a Yeni Yaşam Özel Eğitim Merkezi Koordinatörleri Yeliz Görgün ve İsmail Görgün, annesi Ayşe Tuncay eşlik etti. Başkan Posbıyık, ilk kez İtalya’da düzenlenen ve ardından Türkiye’de 2. si yapılan Trisame Games Dünya Down Sendromu Olimpiyatları’nda Masa Tenisi Branşı Mix’lerde dünya 3.sü olarak bronz madalya kazanan Zeynep’i tebrik etti. Bu tür başarılar karşısında gurur duyduğunu ve iftihar ettiğini belirten Başkan Posbıyık; “Seninle gurur duydum. Ereğli’de gençlerimizin bu tür alanlarda yaptığı başarılarla gurur duyuyoruz. Sende bu mücadelenle örnek oldun. Her daim yanındayım” dedi. 

Zeynep’in uzman öğreticisi Kdz. Ereğli Özel Sporcular Spor Kulübü Başkanı Yeliz Görgün, Zeynep’in Milli Takıma seçildiğini belirterek; “Ereğli’de özel gereksinimli çocuklarımız için güzel bir yolculuğa çıktık. Zeynep eğitim hayatına 6 aylık bebekken başlamış. Şuanda Kışla Mahmut likoğlu Ortaokulu Özel Eğitim sınıfı 7. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam ediyor. Anne ve babasının yıllarca verdiği mücadele artık meyvesini vermeye başladı. Hedefimiz kızımıza devlet kadrosunda iş imkanı sağlamak ve istediği üniversitenin BESYO bölümünde okumasını sağlayabilmek. Bu başarıyı elde edebilmek için 4 yıl Milli Takım Sporcusu olması gerekiyor. Şuanda Milli Takıma seçildi. 4 yıl sıkı bir çalışma bizi bekliyor. En büyük isteğim Zeynep kızımızın diğer özel çocuklara örnek olması, umut ışığı yakması” diye konuştu.

Başkan Posbıyık, her zaman Zeynep’in yanında olacağını belirterek kendisine başarısından dolayı çeşitli hediyeler takdim etti.Yorum Ekle