SON DAKİKA

Başkan Posbıyık, Daimi İşçilerin Toplu Sözleşmesini İmzaladı

Başkan Posbıyık, Daimi İşçilerin Toplu Sözleşmesini İmzaladı 20 Mart, 2023 09:08 Güncelleme: 20 Mart, 2023 09:08 Başkan Posbıyık, Daimi İşçilerin Toplu Sözleşmesini İmzaladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye İş Sendikası ile belediyede çalışan 84 daimi işçiyi ilgilendiren toplu sözleşmeyi imzaladı. Her zaman emekten yana tavır aldığını belirten Başkan Posbıyık; “Daimi işçilerimize yüzde 32 zam yaptık. Sosyal haklarda da yüzde 150’e varan oranlarda artış sağladık. Memur, işçi, şirket personeli tüm çalışanlarımıza en yüksek oranda zam yapıyoruz. Ailelerinizle, güle güle harcayın” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi arasında belediyede çalışan 84 daimi işçiyi ilgilendiren 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Belediye yemekhanesinde düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı. Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkan Vekili Recep Köksal, sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanmasında desteği bulunan başta Belediye Başkanı Halil Posbıyık olmak üzere tüm görevlilere teşekkür etti.

-BAŞARI ÇALIŞANLARIMIZIN ÇABALARIYLA YAKALANIYOR-

Başkan Posbıyık, bugüne kadar hep emekten yana tavır aldığını belirterek, şunları söyledi:

“Toplu İş Sözleşme görüşmeleri her zaman olduğu gibi bu yılda anlaşma ile tamamlandı. Biz elimizden geldiği kadar memur, taşeron, daimi işçilerde emekten yana davranıyoruz. Belediyemizin başarılı olması sadece bana, başkan yardımcılarına, meclis üyelerine, daire müdürlerine bağlı değil siz çalışanlarımızın çabalarıyla bu başarıları yakalıyoruz. Ereğli halkını temsilen hepinize müteşekkirim. Yaptığınız hayırlı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Yaptığımız anlaşma gereği birinci altı ayda çıplak yevmiyelerinize yüzde 32 zam, yemek ücretlerinize de 30 TL’den 65 TL’ye yükselterek yüzde 112 zam yaptık. Diğer 6 aylıklarda ise enflasyonun yanında yüzde 2 refah payı ile artış sağladık. Yine diğer mali haklarınızda – giyim, eğitim, izin harçlığı, ölüm ve afet yardımları vb- yüzde 50 ile yüzde 150 oranında artış sağlandı.

Ayrıca ilk defa bu sene, kamu da memur statüsünde iş yapıp, kanun gereği gerçekleştirme görevlisi ve hesap verme zorunluluğu olan personelimize ek mali sorumluluk zammı yaptık.

Toplu sözleşmeniz hayırlı, uğurlu olsun. Allah sağlık, sıhhat versin, Allah güle güle harcamak nasip etsin. Çoluk çocuğunuzla, ailenizle birlikte sağlık içerisinde başarılarınızın devamını diliyorum.”

Başkan Posbıyık daha sonra sözleşmeyi imzaladı. Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkan Vekili Recep Köksal da Şube Başkanı Osman Karataş’ın selamlarını ileterek sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

Yorum Ekle