SON DAKİKA

Balıkçı teknesinin ağına takılan cisim, ‘mayın’ paniği yarattı

Karadeniz Ereğli ilçesinde bir balıkçı teknesinin ağına takılıp karaya getirdiği cisim, ‘mayın’ paniği yarattı. 05 Ocak, 2024 15:47 Güncelleme: 05 Ocak, 2024 15:47 Balıkçı teknesinin ağına takılan cisim, ‘mayın’ paniği yarattı

 

Karadeniz Ereğli ilçesinde bir balıkçı teknesinin ağına takılıp karaya getirdiği cisim, ‘mayın’ paniği yarattı. Polis ve sahil güvenlik ekipleri bölgede güvenlik önlemi alırken İstanbul’dan özel ekip inceleme yapmak için bölgeye sevk edildi.
Olay, öğlen saatlerinde Ereğli ilçesi Bozhane Limanı’nda meydana geldi. Denize ağ atarak avlanan bir balıkçı gemisi karaya yanaşıp ağını ayıklama başladı. Mürettebat, ağda yuvarlak bir cisim fark ederek ‘mayın’ olabileceğinden şüphelendi ve sahil güvenliğe haber verdi. Olay yerine sahil güvenlik ile polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, güvenlik şeridi çekerek mayının limanda bulunduğu noktayı çembere aldı. Çevrede de güvenlik önlemi alınırken, bulunan cismin ‘mayın’ olabileceği ihtimali üzerine İstanbul’dan mayın uzmanı ekip talep edildi. Uzman ekip İstanbul’dan ilçeye doğru yola çıktı.

Yorum Ekle