SON DAKİKA

Bakan Yılmaz: "Eser Üreten Belediyecilik Anlayışına Sahibiz"

Bakan Yılmaz: "Eser Üreten Belediyecilik Anlayışına Sahibiz" 18 Şubat, 2024 15:55 Güncelleme: 18 Şubat, 2024 15:55 Bakan Yılmaz: "Eser Üreten Belediyecilik Anlayışına Sahibiz"

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç dün Kdz.Ereğli'ye geldi.

 AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu, İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile partililerin tarafından karşılanan Bakan Tunç Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ereğli'de çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu. 

Daha sonra Adalet Bakan'ı Tunç Kdz.Ereğli Öğretmenevi'nde partililer ve basın mensupları ile bir araya geldi. 

Kdz.Ereğli Öğretmenevi'de saat 16.00'da gerçekleştirilen partililer ve basın buluşmasında, ilk olarak  Kdz.Ereğli Ak Parti İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç konuşma yaptı.

ANDİÇ "SEÇİM ÇALIŞMALARINDA ÇALMADIĞIMIZ KAPI KALMAYACAK"

Andiç, "Cumhurbaşkanımız'a Zonguldak Miting'inde söz verdik. 31 Mart akşamı hem Ereğli'yi hemde üç beldemizi Ak Belediyecilik ile buluşturacağız. Bunun için durmadan, yorulmadan, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayarak, sahada olacağız."sözlerine yer verdi.

BELEDİYEYİ ALAMAMAMIZ İÇİN HİÇ BİR ENGELİMİZ YOK

İbrahim Sezer konuşmasının başında bugün  itibari ile tam anlamda seçim startını başlattıklarını ,  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un da seçim çalışmalarında Ereğli'ye gelerek kendilerine tam destek verdiklerini belirtti. 

Sezer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Seçim çalışmalarının adeta ilk startını veriyoruz. Ben bu manada sizlere şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Sayın Bakanım bizleri yalnız bırakmadız. Biz sizlerin Zonguldak'mızın bölgemizin bakanı olarak görüyoruz. Bölgemizin sorunlarıyla, hassasiyetleriyle yakından ilgileniyorsunuz. Bu manada size çok teşekkür ediyoruz. "

"Çok güçlü, kudretli  bir teşkilatımız var. Genç ve dinamik bir ilçe başkanımız var. Çok çalışan Milletvekillerimiz var. İl başkanımız var. Kadın kollarımız var. Gençlik kollarımız var.   Allah'ın izni ile bu kadro ile belediyeyi alamamamız için hiç bir engelimiz yok." 

" Bu güçlü ve inandığım kadro ile bundan sonraki süreçte çalışmalarımızla 31 Mart akşamı Kdz. Ereğli Belediyesi'ni Ak Partili bir belediye yapacağız.  Dolağısıyle hep beraber olacağız, bir olacağız, güçlü olacağız. Allah'ın izni ile bu belediyeyi alacağız."

"Ben şimdiden 1 Nisan sabahının hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah Ereğli'mize güçlü bir kadro ile hizmet edeceğiz. Bugüne kadar olmayanları, yapılmayanları hep beraber yapacağız. Ereğli'mize Ak Parti Belediyeciliği'ni hep beraber kazandıracağız. 

ESER ÜRETEN BELEDİYECİLİK ANLAŞINA SAHİBİZ

Muammer Avcı'nın  ilk olarak sözleri Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile iftar ettiklerini, kendisiyle gurur duydukları şeklinde oldu.

Avcı sözlerine şu şekil devam etti;

"Kendi bölgemizden olan bir insanın bakan olması   bize her anlamda, hem maddi anlamda hemde manevi anlamda güç katacaktır. Direnç katacaktır."

"Bir fizibilite yapmak istiyorum. Biz Ak Parti Hükümeti olarak 22 yıldır iktidarız. Ve her geçen seçimde, iktidarı daha da ileriye götürerek,  iktidarı elimizde tutuyoruz. Bİzim iktidarımızın  belediye yöneticiliği başarısı,  biliyorsunuz ki Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Belediyesi'nde gösterdiği  yöneticilik başarısında yatar. "

"Bu manada Ak Parti Belediyeciliği bir marka olmuştur. Ve bizlerin Zonguldak olarak almış olduğumuz bir yatırımlar var. Bunları teker teker saymaya kalksak bayağı zamanımızı alır. Yılmaz Bey bizim için   çok kıymetli. Altını çizerek söylemek isterim. Bakanımızda varken Karadeniz Ereğli'mizi,  Ak Parti Belediyeciliği  ile tanıştıralım istiyorum. Bunu neden istiyorum?  Şunu biliyoruz ki ülke kalkınması öncelikle yerelde başlar. Yerel belediyeciliklerde göstereceğimiz paylar, bizi hükümet neznindeki paylarla sinerji oluşacağını düşünüyorum. Ve bizler Kdz.Ereğli olarak her zaman Cumhurbaşkanımızdan yüzde ellinin üzerinde destek gören bir Ereğli'miz olarak, bu yerel seçimlerde göstermiş olacağımız başarıyla da taçlandıracağımızı düşünüyorum."

"Bizim Belediyecilik kavramımız çok farklı. Bizler laf değil, eser üreten bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Bizler kibirli olmak yerine, tevazuyu esas alan  bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Ve bizler bakanımız,  il başkanımız,  milletvekillerimiz, ilçe teşkilatlarımız, kadın kollarımız,  gençlik kollarımız olarak bu işin üstesinden geleceğimiz inancımız tamdır."

GERÇEK BELEDİYECİLİK SANDIĞA YANSIYACAK

Saffet Bozkurt konuşmasında öncelikle Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un Alaplı daha sonra da Kdz.Ereğli'ye gelişinden dolayı teşekkür etti. 

Milletvekili olduğumuzdan bugüne kadar bölgemize hassasiyetle yaklaştığını belirten Milletvekili Bozkurt önemli yatırımları ve hizmetleri  bölgemize kazandırdığını belirtti. 

Bozkurt konuşmasında " Bu hizmetleri tüm Zonguldak, Alaplı ve Ereğli halkı görüyor. Bundan sonra ki temel hedefimiz 31 Mart akşamında da Ereğli'mizi, Alaplı'mızı, Zonguldak'ımızı, tüm ilçelerimizi Ak Belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz. 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız'ın başlatmış olduğu Ak Belediyecilik 31 Mart akşamı Ereğli ile buluşacak, Alaplı ile buluşacak, tüm   ilçelerimiz şahlanacak. 1994-2014 / 2019-2023 yılları arasında Ereğli'ye hiçbir şey verilmedi, hiçbir hizmet yapılmadı. Ereğli'nin gelişmeye büyümeye ihtiyacı var. Bu anlamda benim ilçe başkanlığım döneminde Siyasi İşler Başkanı olan, akabinde Kdz.Ereğli İlçe Başkanı olan ve bugün Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Adayı olarak karşımızda bulunan İbrahim Sezer'e tam destek diyoruz. 

Belediye seçimlerini aldığımız andan itibaren çok güzel projeler; böyle tabelaya asıpta bekleyen projeler değil; hayata geçen projeler olacak. Bu anlamda 31 Mart akşamı Ak Belediyecilik,  gerçek belediyecilik sandığa yansıyacak.

İBRAHİM SEZER BELEDİYECİLİĞİ YAPARSA ADAM GİBİ YAPAR

Zonguldak Ak Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan," Gerçek belediyecilik ve gerçek adayla yola çıktık, belediyemiz de gerçek, bunun bilinmesini istiyorum. " sözleriyle konuşmasına başladı. 

Bizim adaylarımızın arkasında bakanlarımız var, bizim adaylarımızın arkasında milletvekillerimiz var ve bizim adaylarımızın arkasında Cumhurbaşkanımız var. Cumhurbaşkanımız Zonguldak Mitingi'nde "Benim elim belediye başkanlarımızın üzerindedir." ifadesini kullandı. Bizlerin o eli sımsıkı tutmamız lazım. 

Bir belediyecilikte etkin hizmetler, kalıcı eserler olabilmesi için iktidar dirseği  gerekir. Sayın Milletvekili Bozkurt'un belirttiği üzere Ereğli'miz de bu zamana kadar köpük olan işler yapıldı. Şarkılarla  türlülerle geçen yıllarımız oldu. Eğer şarkılarla türkülerle alınacaksa İbrahim Sezer daha güzelini yapar. Esnafa yüklenmeden yapar. Kimsenin canını yakmadan, pusulalar göndermeden, tehdit etmeden yapar.  Yaparsa da adam gibi yapar.  Rakibi yüz metre yarışında  Sezer yürüyerek gitse, rakibi elli metre geride kalır. Allah sağlık sıhhat versin.


ANKARADA'Kİ BÜTÜN BAKANLIKLAR EREĞLİ'NİN HİZMETİNDE

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuşmasına  "Karadenizin İncisi, demir çeliğin başkenti, enerjinin lideri olan Zonguladak'ımızın ilçesi Ereğli'de olmaktan memnuniyetimi belirtmek istiyorum." sözleriyle başladı.

Ereğli'yi 31 Mart heyecanı sardığını belirten Tunç, "Seçim akşamı  Ereğli Halkı en doğru kararını verecektir. Bu doğrulta Ak belediyeciliği başlatacaklardır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun "dedi. 

Ayrıca Tunç, 

"Gerçek belediyecilik hizmet belediyeciliği, inşaat belediyeciliği,  gerçek belediyecilik,  herkese her mahalleye eşit hizmet götüren, adaletli hizmet götüren, ayrım yapmayan, gerçek belediyecilik,  şehrinin alt ve üst yapısıyla o şehirde yaşayanların huzurlu bir şekilde geleceğe   baktığı bir belediyeciliktir. Ereğli'miz bunu fazlasıyla hak ediyor.  Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesi yerel yönetimler noktasında Ereğli zaman kaybediyor,  bu zaman kaybedişinin son noktasıda artık 31 Mart olacak. Ve seçim sonrası İbrahim Sezer ile yeni bir  döneme başlayacak. 

Gerçek belediyecilik Ak Partidir.  Bu belediyecilikte 1994'teki Cumhurbaşkanımız'ın başarısıdır. Havası solunamayan, çöpleri toplanamayan, çukur çamur diye anılan bir İstanbul, dört buçuk yıl gibi kısa bir zaman süresinde yeniden imar edildi. Yaşanılır bir  şehir haline getirildi. Suları akmayan İstanbul'a barajlar yapıldı. Haliç temizlendi. Yollar, kavşaklar ve metrolarla İstanbul'un dünya projeleriyle tanışması başladı. 

İşte Cumhuriyet Halk Partisi'nden alınan belediye ile  başlayan gerçek belediyecilik süreci, 71 ilimizi  hareketlendirerek, vilayetler  "Recep Tayyip Erdoğan bir Parti kurarsa  Türkiye'yi de o çözer." dediler. Ak Parti'nin doğuşu gerçek belediyeciliktir. 

2013'te faizlerin, eflasyonun  yüzde beşin altına düştüğü, İMF defterini kapattığı bir dönemde, enerji bağımsızlığını ilan ediyoruz, nükleer santrali ihalesini yapıyoruz, dünya projelerine adım atıyoruz, Marmaray'ın, Osman Gazi  ve Yavuz Sultan Selim gibi köprülerin yapıldığı ve dünyanın en büyük hava limanının yapıldığı o parlak dönemde Gezi olaylarını başlatan vesayetçi bir siyaset hep devreye girdi. 

Biz belediyecilikte şehirlerimize sahip çıkarak, kentsel dönüşüm ve  alt yapı gibi hizmetlerini koordineli çalışma ile yürütüyoruz. Belediye başkanlarımızın 1 Nisan'dan itibaren kentlerini şekillendirirken her türlü afete karşı şehirlerini dayanıklı bir şekilde imar etmeleri aşaması, hükümetimizin genel politikasıdır. Bunuda el birliği ile gerçekleştireceğiz. Yine önce insan demeye devam edeceğiz.

Türkiye'yi yüksek standartlı demokrasiye kazandırmanın gayreti içinde olduk. Temel hak ve özgürlüklerin önünde engel olmak isteyenlerin karşısında yine biz olacağız. Yine hukukun üstünlüğünü, adaleti sağlamaya devam edeceğiz. Türkiye'yi huzurlu bir geleceğe  kavuşturmanın gayreti içinde olacağız. Terörden arınmış, kadına şiddetin olmadığı, çocukların her türlü kötülüklerden, istismardan korunduğu huzurlu bir gelecek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. 

Zonguldak,  Ereğli, Kandilli, Kozlu, Alaplı, Devrek, Gökçebey gibi  il ve ilçelerimizde adaletli olanı yani Ak Belediyeciliği gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Ereğli'de gerçek belediyecilik istiyor. Onuda İbrahim Sezer ile gerçek belediyeciliği gerçekleştireceğiz. Devletimiz her belediyeye nüfus oranına göre yatırım yapılması için ödenekler gönderiyor. Bazı belediyeler bunu verimli kullanıyor. Şehre hizmet olarak aktarıyor. Bazıları ise maalesef çarçur ediyor. Milletin parası, hazineden çıkan para Ereğli Halkı'na hizmet olarak gitmesi gerekirken,  çarçur edilebiliyor. Bazı belediye başkanları da var ki, projeler üretiyor, o projeyi ilinin milletvekiliyle el ele vererek bakanlarına götürüyor ve o projenin hayata geçmesi için canla başla çalışıyor.  O nedenle belediye başkanının Ankara ile uyumu önemli. Bir  Parti ayrımı yapmıyoruz. Bu kesinlikle başka tarafa çekilmesin. Ama el ele olmak, kol kola olmak, aynı masanın etrafında toplanabilmek, birlikte proje üretebilmek, o projeyi halkın faydasına hayata geçirmek içinde bu uyumun önemli olduğunu düşünüyoruz. 

Zonguldak'ın en büyük ilçesi Ereğli'yi  ve bölgeyi daha ileriye taşımak için bölgenin bir evladı olarak üzerimize düşen görevi Milletvekillerimizle, il, ilçe yönetimlerimiz ile en iyi şekilde yapmaya gayret göstereceğiz. Kdz.Ereğli bizim memleketimiz. Ankara'da da bütün bakanlıklar hizmet için size açık. Hemşeriniz olmam hasabiyle Adalet Bakanlığı'nın kapısı daima açık. Kdz.Ereğli'nin bir evladı olarak diğer bakanlıklar ile bir köprü vazifesi kurma görevimizinde bilincindeyiz.

İbrahim Sezer  Başkan'ımızla ben Teşkilat Koordinatörü iken tanıştık. İnşaallah sık sık gelmek nasip olur. İbrahim Sezer ve ekibinin projelerinin üç ayda bir, beş ayda bir, altı ayda bir mahallelerde hayata geçirdiği projelerinin açılışında kurdelelerinin kesilişinde sizlerle beraber olacağız."
Yorum Ekle