SON DAKİKA

BABASININ DOĞUM GÜNÜNDE ACEMİ BİRLİĞİNE GİTTİ

Ereğli'de yaşayan Sezer ailesi iki evlatları askerde olmasına rağmen üçüncüsünü de bu akşam acemi birliğine uğurladı. 3 erkek evladını da askere göndermenin gururunu yaşayan baba Hasan Sezer, davul zurna ile askere uğurladığı oğluna ilk şınavı kendisi çektirdi 06 Şubat, 2014 08:23 Güncelleme: 06 Şubat, 2014 08:23 BABASININ DOĞUM GÜNÜNDE ACEMİ BİRLİĞİNE GİTTİ

Ereğli'de yaşayan Sezer ailesi iki evlatları askerde olmasına rağmen üçüncüsünü de bu akşam acemi birliğine uğurladı. 3 erkek evladını da askere göndermenin gururunu yaşayan baba Hasan Sezer, davul zurna ile askere uğurladığı oğluna ilk şınavı kendisi çektirdi

Ereğli' de kuaförlük yaparak geçimlerini sağlayan 3 erkek babası Hasan Sezer (47) üçüncü oğlunu da askere gönderdi. İki oğlu askerde olan anne ve baba çocuklarını askere göndermenin hem sevini ve gururunu, hem de burukluğunu birlikte yaşadı.

En büyük oğlu Sercan Sezer'in (24) Piyade Komando Uzman Çavuş olarak Şırnak Uludere' de askerlik görevine başlamasının ardından 22 yaşında olan ve askerliğini 1 yıl tecil ettiren Serkan Sezer'i de 3 ay önce Van Başkale'ye Piyade komandı olarak göndermiş. 21 yaşında ki oğlu Erkan Sezer'in de askerlik vazifesinin gelmesi ile birlikte üçüncü oğlunu da hiç tecil ettirmeden acemi birliği olan Isparta Piyade komando Er Eğitim Acemi Birliği’ne göndermek için şehir terminaline geldi. Davul zurna eşliğinde çocuğunu askere göndermek için otobüsü bekleyen baba Hasan Sezer, hem gurur hem de hüznü bir arada yaşadı.

Askerlik yolculuğuna çıkan Erkan Sezer, babasının doğum gününü de unutmadı. Arkadaşlarının da yardımı ile babasına hazırlattığı pastayı kesen Erkan Sezer, elleri ile babasına pasta yedirdi. gazetecilerin sorularını yanıtlayan baba Hasan Sezer, bir oğlu daha olsa onu da vatani görevine yapmaya göndermeye hazır olduğunu belirtti.

Baba Sezer konuşmasında “Çok mutluyum. Vatan bizim, bayrak bizim, ezan bizim. Bir oğlum daha olsa onuda gönderirim. Vatan bizim, bayrak bizim, ezan bizim. Hiç kuşkusuz devlet bizim. Hiçbir sıkıntımız yok. Bu devletimiz varken bizde evlatlarımızı askere göndermeye hazırız. Arkadaşlarımız böyle bir sürpriz hazırlamışlar. Oda beni çok mutlu etti. Bu mutluluk yeter bana. Yaş günümde oğlumu da askere göndermekten çok mutluyum. Benim hayatımda ilk defa böyle bir şey oldu. Bu vatanda hizmet eden evlatların hepsi bizim evladımızdır.”

Isparta’ya vatani görevini yapmak üzere Ereğli'den ailesi ve arkadaşları tarafından davul zurna eşliğinde uğurlanan Erkan Sezer, askere gidecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Sezer “Abi üzülsem mi, sevinsem mi ? Çok mutluyum şu anda. Çok güzel oldu her şey. Askere gitmekten dolayı mutluyum. Vatanım için canımı verir, her şeyi yaparım. Askerliğimi tecil etmeyi hiç düşünmedim. Vatan için mecbur yapılacak bu görev. Bir an önce aradan çıksın istedim”

Babası ve arkadaşları ile davul zurna eşliğinde oynayan Erkan Sezer, daha sonra babasının komutu ile şınav çekti, arkadaşları tarafından ‘En büyük asker bizim asker. Bu asker gidecek, geri gelecek’ sloganları eşliğinde omuzlara alınıp havaya fırlatıldı.

Babası gibi kuaförlük yapan Erkan Sezer otobüs terminalinde kendisini Isparta’ya götürecek olan otobüsteki koltuğuna oturarak, ailesi ve arkadaşlarına veda ederek Ereğli’den ayrıldı.

 

 

 

Yorum Ekle