SON DAKİKA

ATATÜRK PORTLERİ DEĞİŞTİRİLİYOR

Karadeniz Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’nin ön cephesinde bulunan Atatürk portreleri değiştiriliyor. 22 Ocak, 2014 13:17 Güncelleme: 22 Ocak, 2014 13:17 ATATÜRK PORTLERİ DEĞİŞTİRİLİYOR

Karadeniz Ereğli Atatürk Kültür Merkezi’nin ön cephesinde bulunan Atatürk portreleri değiştiriliyor.

Kültürel ve sosyal çalışmalara ev sahipliği yapan ve kentin en önemli paylaşım alanlarından biri olan Atatürk kültür Merkezi’nin ön cephesinde bulunan ve zaman içinde çeşitli nedenlerden dolayı deforme olan Atatürk portreleri, Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından değiştiriliyor.

Yaklaşık bir hafta sürecek çalışmalar kapsamında güncellenen ve yenilenen Atatürk portrelerinin asılması çalışmaları 22 Ocak Çarşamba günü başladı. Çalışmayla ilgili bilgi veren Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Baki Kara, ilçeye bağlı sivil toplum kuruluşlarının ve tüm okulların kültürel ve sosyal faaliyetlerini gerçekleştirdikleri Atatürk Kültür Merkezi’nin tüm teknik ve fiziki iyileştirmelerini yapan müdürlüklerinin, özellikle güneş ışınları sebebiyle renkleri bozulan Atatürk portrelerini de değiştirme kararı aldığını bildirdi. Kara açıklamasında; “…Güncelleme çalışmaları kısa süre önce başlatılan Atatürk portrelerinin yapımı tamamlandıktan sonra 22 Ocak Çarşamba günü de yeni portrelerin montaj çalışmalarına başlandı. Yaklaşık bir hafta içinde tamamlanması planlanan çalışmaların ardından Atatürk Kültür Merkezi yeni bir çehreye kavuşacak…”, dedi.

Yorum Ekle