SON DAKİKA

Arama kurtarma çalışmaları 128’inci gününde…

Arama kurtarma çalışmaları 128’inci gününde… 26 Mart, 2024 15:26 Güncelleme: 26 Mart, 2024 15:26 Arama kurtarma çalışmaları 128’inci gününde…

Karadeniz Ereğli’de çıkan fırtınada batan ve 7 mürettebatı kayıp olan Kafkametler gemisinde arama kurtarma çalışmamalarına devam ediliyor. 

Ereğli’de geçtiğimiz sene 19 Kasım’da çıkan tam fırtınada Kamerun bayraklı Pallada isimli gemi dalgaların şiddetinden ikiye bölünerek karaya oturmuş, Türk bayraklı yük gemisi Kafkametler isimli gemi de mendireğe çarparak batmıştı. 

Kafkametler isimli geminin 12 mürettebatından 5’inin cansız bedenine ulaşılmış, 7 mürettebatına o dönem yapılan çalışmalarda ulaşılamamıştı. 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD, Sahil Güvenlik ve diğer kurumlar 128’inci günde arama çalışmalarına devam edildi. Kıyı bölgesi, limanların içi ve dışındaki çalışmalara dalgıçlar da eşlik ederken geminin enkazının çıkarma işleminin de devam ettiği öğrenildi. Fırtına da ikiye bölünerek karaya oturan Pallada isimli geminin ise parçalanarak kamyonlarla taşınmasına da devam ediliyor.


Yorum Ekle