SON DAKİKA

Araç alım satımında 695 Bin Lira dolandırıldı

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği bir vatandaşı araç alım satımında dolandırdığı iddia edilen üç kişi yakalandı. 05 Ekim, 2023 16:09 Güncelleme: 05 Ekim, 2023 16:09 Araç alım satımında 695 Bin Lira dolandırıldı

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği bir vatandaşı araç alım satımında dolandırdığı iddia edilen üç kişi yakalandı. 

Emniyetten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

10.08.2023 günü araç alım satımı esnasında bir vatandaşın 695.000.-TL tutarında dolandırılması olayına ilişkin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Bürosu Amirliğince yürütülen araştırma sonucu üç şüpheli şahıs tespit edildi.   Şüphelilerden iki kişi 12.08.2023 günü Adana ilinde ekiplerce yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Çıkarıldıkları Nöbetçi Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine kondu.
Firari durumda olan diğer şüpheli 28 yaşındaki M. E.’ de ekiplerce daha sonra yakalandı. SEGBİS üzerinden alınan ifadesi sonrasında Zonguldak Sulh Ceza Hakimliğince tutuklan kişi Beycuma Cezaevine gönderildi. 
Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü, “Vatandaşlarımızı mağdur eden dolandırıcılara karşı yürütmüş olduğumuz operasyonel çalışmalara ve bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız şekilde devam edilecektir” denildi.

Yorum Ekle