SON DAKİKA

Alkol satışı yapan 106 iş yeri denetlendi

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan kaçak/sahte alkol operasyonu kapsamında Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İl Merkezi ve İlçelerde alkol sunumu/satışı yapan toplam 106 işyeri denetlendi. 28 Aralık, 2021 10:42 Güncelleme: 28 Aralık, 2021 10:42 Alkol satışı yapan 106 iş yeri denetlendi

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan kaçak/sahte alkol operasyonu kapsamında Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İl Merkezi ve İlçelerde alkol sunumu/satışı yapan toplam 106 iş yeri denetlendi.

İl Merkezinde (9) şişe gümrük kaçağı alkollü içki ele geçirilerek (1) şahıs hakkında adli işlem yapıldı. Devrek İlçesinde yapılan denetimlerde (6) litre sahte içki ele geçirilerek (2) şahıs hakkında adli işlem yapıldı. Ereğli’de ise tespit edilen bir adet merdiven altı imalathanede çeşitli nitelikte toplam (400) litre sahte içki, sahte içki yapımı için özel imal edilmiş (4) adet kazan ile alkol damıtımında kullanılan çeşitli aparatlar, (1) adet pompalı tüfek, (1) adet havalı tüfek ve tüfek mermileri ele geçirilmiş, imalathane sahibi gözaltına alınarak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği öğrenildi. Ayrıca daha önceki tarihlerde icra edilen Zehir-1 ve Zehir-2 operasyonlarında İl Merkezi ve İlçelerimizde toplam (265) iş yeri denetlenmiş, usulsüz olarak tıbbı kullanım amaçlı etil alkol bulunduran (14) şahıstan toplam (45) litre etil alkol ile (17) litre sahte içki ele geçirildi. Kilimli İlçemizde bir adreste yapılan aramada (24) litre sahte içki ile (17) litre etil alkol ele geçirilerek (2) şahsa adli işlem başlatıldı. İl Merkezinde Tekel Bayii işleten bir şahıstan (556) litre tıbbi kullanım amaçlı etil alkol ele geçirilmiş (3) şahsa adli işlem yapıldığı belirtildi. Sahte içki üreterek haksız menfaat elde eden, toplum sağlığını tehlikeye sokanlara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Yorum Ekle