SON DAKİKA

AK PARTİ"ADAYIYLA" SAHADA

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan beraberinde belediye başkan adayları, ilçe yöneticileri ve partililer ile Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen'i ziyaret etti. 03 Şubat, 2014 16:50 Güncelleme: 03 Şubat, 2014 16:50 AK PARTİ"ADAYIYLA" SAHADA
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan beraberinde İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediye Başkan adayı Hüseyin Uysal, Gülüç Belediye Başkan adayı İsmail Yılmaz, Kandilli Belediye Başkan adayı Mustafa Güldalı, ilçe yöneticileri ve partililer ile Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen başta olmak üzere çeşitli ziyaretlerde bulundular.
SINIFLAR 40-5 KİŞİLİKTİ
Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın destekleri ile ilçe genelinde çok sayıda yatırım yapıldığını belirterek sağlanan destekten ötürü başta Zonguldak Valisi Ali Kaban olmak üzere milletvekillerine teşekkür etti. Ereğli'de eğitim ve öğrenim görülen okullarda sınıfların 40-50 kişilik olduğunu yeni okulların devreye girmesi ile önemli bir sorunun üstesinden gelineceğini belirten Kaymakam Çay ,"Kaç dersliğe ihtiyacımız olduğunu araştırdık ve 288 dersliğe ihtiyacımız olduğunu tespit ettik. 2015 Yılına kadar bu dersliklerin yapımını sağlayarak ilçede normal eğitime geçmek istiyoruz. Tabi bunları devlet vatandaş işbirliği ile yapmak lazım ve hayırsever insanları unutmamak lazım. Bu işbirliği sayesinde yapılmayacak bir şey yoktur. Biz burada bize ulaşan ve çözebileceğimiz sorunları çözüyoruz.
"AÇ AÇIKTA KİMSE KALMASIN"
Bizi aşan sorunları da sağ olsun vekilimiz Ercan Candan Bey'in katkıları ile çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Yine son zamanlarda sosyal devlet olmanın gereği olarak fakir, yetim, dul, asker ailesi ve benzeri ailelere yönelik çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Hedefimiz aç açık kimse, bacası tütmeyen ev kalmasındır. Bunun için de tarama yaptırıyoruz. Tespit edilen aile ve kişilere yardım ediyoruz. Tabi diğer yandan hastane ve adliye inşaatımız devam etmekte, köylerdeki su sorununun çözümüne dönük gölet çalışmaları var. Bunlar ve okul binalarının yapımının programa alınmasında emeği geçen herkese ve sayın vekilimize teşekkür ediyorum. Birlik beraberliğimizi sağladığımız sürece, diyalog içinde olduğumuz sürece çözemeyeceğimiz Hiçbir problem yoktur" dedi.
"ACIMASIZ BİR KAPİTALİZM"
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan'da birlik ve beraberlik içerisinde Zonguldak'ın her noktasına hizmet götürmek istediklerini bu anlamda çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Candan da konuşmasında şunları söyledi: "Sosyal haklar bakımından biz sosyalist devletlerin ilerisine geçtik. Yani şu anda dünyada olmayan sosyalist devletlerin ilerisine geçtik. Dünya çok acımasız bir kapitalizm girdabına girmiş durumda. Ezilenler artık dikkate alınan bir kesim değil. Halbuki yaradılıştaki gaye sadece para kazanmak değildir. Yaradılıştaki gaye güçsüzlerin de elinden tutmaktır. Güçlülerin gücünü nereden aldığının farkına varmasıdır.
"DÜNYADA ÖRNEK GÖSTERİLİR"
Dünya bunu umutmuş durumda. Fakat biz daha önceki dönemleri de sayıyorum, sosyal haklar bakımından sosyalist devletlerin de önünde bulunuyoruz. Ülke olarak bizim en büyük dezavantajımız yaptıklarımızı dünyaya anlatamamaktır. Bizim yaptıklarımızı her hangi bir batılı ülke yapmış olsaydı tüm dünyada örnek gösterilirdi. Bizim en büyük sıkıntımız kendimizi tanıtmak, kendimizi ifade etmektir. Her ne kadar böyle olsa da tarih bunu ileride yazacaktır. Dünyada sosyalist devletlerin çöktüğü bir dönemde yoksulların, kimsesizlerin, elinden tutan bir devletin olduğu 30-40 yıl sonra yazılacaktır. Dünyada buna örnek bir ülke varmış diye hatırlatılacaktır.
"DAHA FAZLA OY BEKLİYORUM"
Ziyaretimizde Ereğli Belediye Başkan Adayınız Hüseyin Uysal, Gülüç Adayımız Mustafa Yılmaz, Kandilli Adayımız Mustafa Güldalı da bulunuyor. Kendilerine başarılar diliyoruz. Tabi başarıyı bir temenni olarak belirttim. Yoksa zaten başarılı bir şekilde geçmişten bugüne bu görevlerin başındayız. Geçmişten daha fazla oy alacağımızı belirtmek için başarı sözcüğünü kullandım. Sizden başarı değil, alınan oy oranının üzerinde oy almanızı diliyorum ve bekliyorum"
EMNİYET ZİYARETİ
Milletvekili Candan beraberindeki heyet ile daha sonra Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Candan emniyette yaptığı ziyarette konuşmasında şunları söyledi:
"Resmi çalışmalara başlamadan önce güvenlik birimlerinin en üstündeki devletin temsilcilerini ziyaret etmek istedik. Ereğli Belediye Başkan adayımız Hüseyin Uysal kent tarafından bilinen birisi. Ereğli Devlet Hastanesinde uzun yıllar doktorluk yapmış bir şahsiyettir. Biz etik noktadan baktığımızda önce Kaymakamlık ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret edelim istedik. Seçim sürecinde bazı sıkıntılar illaki olacaktır ama şunu temin ediyoruz ki biz burada huzurun sağlanması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Biz zaten Ak Parti olarak hiçbir zaman kavganın tarafı olmak durumunda olmadık hiçbir yerde. Ereğli yıllardır kavgadan ve çekişmeden yorulmuş bir kent. Yıllardır sürmüş bu kavgalar ve çekişmeler. Kente artık bir huzur gelsin, sükunet gelsin. O yüzden soyadı ile müsamaha olan arkadaşımızı partimiz aday gösterdi" dedi.
"ALINAN KARARLARI UYGULARIZ"
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Özgen'de konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Hocamızı daha evvelden tanıyoruz, soy isminden müsamaha Uysal, mesleğinde de uzman olarak tanıdık kendisini. Mesleğinde gösterdiği uzmanlığı siyasette de göstereceğine inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Seçim sürecinde demokratik ortamın sağlanıp herhangi bir kaza bela olmadan seçimi sonuçlandırmak bizim öncelikli hedefimiz bu konuda biz gerekli tedbirlerimizi alıyoruz başta sayın Kaymakamımız ve Valimiz olmak üzere. Alınan kararları biz de Ereğli'de en uygun etkin şekilde uygularız diye planlarını yaptık inşallah güzel bir seçim olur, demokrasi kazanır, Ereğli için de hayırlı olur"

ESNAF ZİYARETİ
Candan ve beraberindeki AK parti heyeti, çarşı içerisinde esnaf ziyaretinde bulundular.
Yorum Ekle