SON DAKİKA

7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

Karadeniz Ereğli ilçesinde fırtınada batan geminin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 15'inci gününde de devam ediyor. 03 Aralık, 2023 08:12 Güncelleme: 03 Aralık, 2023 08:12 7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

Karadeniz Ereğli ilçesinde fırtınada batan geminin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 15'inci gününde de devam ediyor.
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında 19 Kasım'da fırtına nedeniyle mendireğe çarpıp, batan 'Kafkametler' isimli, gemisinin 12 mürettebatı ile iletişim kesildi. Türk denizciye ulaşmak için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, AFAD, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin özel birliklerinden SAT komandoları, kayıp denizcileri havadan, karadan arama kurtarma çalışması başlattı. Gemi personelinden 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp olan kaptan Cemal Turan, 3'üncü Kaptan Berke Çamurtaş, Başmühendis Veli Özel, 2'nci Makinist Göksel Özel, Usta Gemici Satılmış Uslu, Gemici Mustafa Nacar, Yağcı Ömer Hebip'in bulunması için çalışmalar, 15'inci gününde de devam ediyor.

Yorum Ekle