SON DAKİKA

24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. 24 Kasım, 2023 08:12 Güncelleme: 24 Kasım, 2023 08:12 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Bozkurt mesajında şunları ifade etti: 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Zira öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan değildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.

Yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize şükran borçluyuz.

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı gün vesilesiyle, başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini çok büyük bir hassasiyetle, büyük bir fedakârlıkla yetiştirmiş, emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz eder, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım.

Saffet Bozkurt
AK Parti Zonguldak Milletvekili

Yorum Ekle