SON DAKİKA

150 kilo kokain ile yakalanan 8 kişi adliyeye çıkarıldı..

150 kilo kokain ile yakalanan 8 kişi adliyeye çıkarıldı.. 09 Ekim, 2023 12:32 Güncelleme: 09 Ekim, 2023 12:32 150 kilo kokain ile yakalanan 8 kişi adliyeye çıkarıldı..

Karadeniz Ereğli ilçesi ERDEMİR limanında yakalanan 150 kilo kokain ile ilgili olarak gözaltına alınan 8 kişi adliyeye çıkarıldı.
Olay geçtiğimiz gece saatlerinde ERDEMİR limanında meydana geldi. İddiaya göre Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri gelen ihbar üzerine ERDEMİR limanında demirli olan Kolombiya’dan ilçeye gelen Panama bandıralı kuru yük gemisi olan PHOENICAN İsimli gemide arama başlattı. İzmit ilinden gelen Dalgıç polislerinde katıldığı aramada, gemiden denize atılan kokain maddesini dalgıç polisler çıkardı. Yapılan aramada gemide 150 kilo kokain maddesi ele geçirildiği öğrenildi. Getirilen uyuşturucunun kime ya da kimlere teslim edileceği konusunda araştırmanın devam ettiği ifade edildi.
ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ…
Yapılan operasyon neticesinde göz altın alınan 8 kişi, NARKOTİK Büro Amirliği’nde alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.

Yorum Ekle