Ana Sayfa Güncel Zonguldak'ın kurtuluşunu kutladılar

Zonguldak'ın kurtuluşunu kutladılar

Zonguldak'ın kurtuluşunu kutladılar

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2018 Çarşamba 21:21
Zonguldak'ın kurtuluşunu kutladılar

Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’ncı Yıldönümü ve Uzun Mehmet’i Anma Günü”, nedeniyle Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir kutlama mesajları yayımladılar. 

VALİ AHMET ÇINAR”IN 21 HAZİRAN ZONGULDAK’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU VE UZUNMEHMETİ ANMA GÜNÜ MESAJI  

Emeğin Başkenti Zonguldak İlimizin 21 Haziran Düşman İşgalinden Kurtuluş Gününü ve karaelmasın simgesi Uzun Mehmet’i Anma Gününü kutluyor, Milli Mücadele Kahramanlarımız ile Maden Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI MUHARREM AKDEMİR

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 21 Haziran Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97’ıncı yıldönümü ve Uzunmehmet’i Anma Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

             Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 97 yıl önce Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakılması ile birlikte Zonguldak’ın Fransız işgalinden kurtarıldığını ve Zonguldak kömür havzasının Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşundan sonra hak ettiği değeri kazanarak ‘karaelmas’ bölgesi olan ilimizin sanayi hayatına önemli ölçüde yön verdiğini ifade etti.

          Başkan Akdemir, 21 Haziran Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu ve Uzunmehmet’i Anma Günü nedeniyle yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde, 97 yıl önce ilimiz Fransız işgalinden kurtarılmıştır. Şehrimiz yıllardır Türk sanayisine yön vermiştir. Zonguldak kömür havzası, Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşundan sonra hak ettiği değeri kazanmış, sanayi hayatının bir parçası olmuştur. Zonguldak’ımızın gelişmesinde büyük pay sahibi olanların başında 8 Kasım 1829’da taşkömürünü bulan Uzunmehmet gelmektedir. Taşkömürünü bularak ilimize büyük katkı sağlayan Uzunmehmet olmak üzere, bu uğurda can veren maden şehitlerimizi saygıyla anıyor, 21 Haziran Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97’ıncı yıldönümünü kutluyorum.”

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık