Ana Sayfa Güncel Vergi dairelerinde yapılandırma mesaisi

Vergi dairelerinde yapılandırma mesaisi

Vergi daireleri, yeniden yapılandırma kapsamındaki başvurular için 31 Temmuz saat 23.59'a kadar açık olacak.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2018 Salı 09:38
Vergi dairelerinde yapılandırma mesaisi

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'dan yararlanmak isteyen borçluların 31 Temmuz mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idarelere (tahsil dairelerine) başvurmaları gerekiyor.

Geçen yıl elde edilen gelir unsurlarına ilişkin gelir vergisinin 2., 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 9., 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 7. ve bu yılki motorlu taşıtlar vergisinin 2. taksidini ödeme süresi 31 Temmuz Salı günü sona eriyor.

7143 sayılı Kanuna ilişkin başvuruların alınması, diğer taksit ödemeleri sırasında vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla bugün saat 19.00'a, yarın saat 23.59'a kadar tüm vergi daireleri açık olacak.

Öte yandan, mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla Salı günü Başkanlığın internet sitesi üzerinden bazı bankalara ait kartlarla da ödeme yapılabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Marka Karması Genişliyor

Marka Karması Genişliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık