Ana Sayfa Güncel Umumi Hıfzıssıhha meclisinde yeni kararlar alındı

Umumi Hıfzıssıhha meclisinde yeni kararlar alındı

Zonguldak’ta Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Yeni genelge doğrultusunda yeni kararlar alındı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2020 Salı 18:04
Umumi Hıfzıssıhha meclisinde yeni kararlar alındı

Zonguldak’ta Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Yeni genelge doğrultusunda yeni kararlar alındı.

Valilik’ten yapılan açıklama şu şekilde:

"İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. Maddesi gereği 21.11.2020 tarihinde İlimiz Valisi Mustafa TUTULMAZ başkanlığında toplanarak İçişleri Bakanlığının 20.11.2020 tarihli ve 19526 sayılı “Kreşler ve Gündüz Bakım Evleri” konulu Genelgesi doğrultusunda aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşler ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devamının sağlanması,

2. Yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen kreş ve gündüz bakım evlerinin, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla Valilik/Kaymakamlıklar ile bağlı taşra birimlerince etkin bir şekilde denetlenmesi,

3. Ayrıca özel araç içerisinde aynı aileden olmayan birden fazla kişi olduğu durumlarda ve güvenlik, trafik uygulamalarında iletişim anında araçta tek kişi olsa dahi şahısların mutlaka maske takması gereklidir. Uygulamada herhangi bir aksaklığa ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan şahıslara Kabahatler Kanununun 32. Maddesi gereğince 392,00 TL idari para cezası, alınan kararlara uymayan işyerlerine/işletmelere/kurumlara ise Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince 3.180,00 TL idari para cezası verilmesi, maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi uyarınca 900,00 TL idari para cezası uygulanmasına, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ereğli'de 60 Köy yolu kapalı

Ereğli'de 60 Köy yolu kapalı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık