Ana Sayfa Güncel Tersanelerin irtifak tapuları çıktı

Tersanelerin irtifak tapuları çıktı

Tersanelerin irtifak tapuları çıktı

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2020 Çarşamba 19:29
Tersanelerin irtifak tapuları çıktı

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu açıkladı. 

Konuyla ilgili Kaymakam Çorumluoğlu'nun açıklaması şöyle: 

İlçemizde faaliyette bulunan iki tersanemiz , Ustaoğlu Yat Ve Gemi Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ile Ereğli Gemi İnşa Sanayi Ve Ticaret A.Ş, şirketine irtifak tapuları bugün teslim edilmiştir. 

6 Şubat 2004 yılında yürürlüğe giren 5084 sayılı Yatırımların ve istihdamın teşviki hakkındaki yasa kapsamında, deniz kıyı kenar çizgisinden onaylı projeleri kapsamında deniz doldurularak kazanılan tersane ve tersane limanı alanlarının yasa gereği olarak “DAİMİ BAĞIMSIZ ve BEDELSİZ KULLANIM HAKKI “elde etmişlerdir.
Kazanılan bu hak, oluşturulan hazine arazisi üzerine kurulan irtifak hakkı tesisi ile tapulara işlenerek yatırımcılara tapuları bugün teslim edilmiştir.

Ülkemiz genelinde yürürlüğe giren bu yasa kapsamında yine ülkemiz genelinde sadece Ustaoğlu Yat Ve Gemi Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ile Ereğli Gemi İnşa Sanayi Ve Ticaret A.Ş, yatırım Şartları yerine getirerek devletimizin desteği ile BEDELSİZ KULLANIM HAKKI’nı elde etmişlerdir.

Bu çalışmalardaki desteklerinden dolayı; Sayın Valimize, Milletvekilimiz Sayın Ahmet ÇOLAKOĞLU’na, Cumhurbaşkanı başdanışmanı Saadet ORUÇ’a, Belediye Başkanımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının değerli yöneticilerine ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür eder, irtifak tapularının ilçemiz ve Zonguldak ili için hayırlı olmasını dilerim.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz BEÜ “Sıfır Atık Belgesi” Almaya Hak Kazandı

BEÜ “Sıfır Atık Belgesi” Almaya Hak Kazandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık