Ana Sayfa Güncel Kız Meslek Lisesi için CHP Genel Merkezi devreye girdi

Kız Meslek Lisesi için CHP Genel Merkezi devreye girdi

Kız Meslek Lisesi için CHP Genel Merkezi devreye girdi

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2020 Cumartesi 19:11
Kız Meslek Lisesi için CHP Genel Merkezi devreye girdi

Kız Meslek Lisesi için CHP Genel Merkezi devreye girdi.

Zonguldak’ın sembol yapılarından Kız Meslek Lisesi’nin otopark yapılmak için yıkılması konusunda tartışmalar devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarihi okulun korunması adına devreye girdi.

CHP’nin Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk arasında gerçekleşen görüşme ile okulun Zonguldak için taşıdığı anlam birinci ağızdan Bakana aktarılırken, Bakan Selçuk konunun araştırılması için yardımcısını görevlendirildi.

Konuyu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyuran Yavuzyılmaz, girişimiyle gerçekleşen görüşmenin detaylarına istinaden şu açıklamalarda bulundu:

“Kız Meslek Lisesi'nin yıkılmamasıyla ilgili olarak, Eğitim Politikalarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcımız Sn. Yıldırım Kaya ve Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk bugün konuyu telefonda görüştüler.

Kız Meslek Lisesi'nin “kültür varlığı” olarak tescil süreci, Zonguldak için anlamı, kıymeti ve önemi birinci ağızdan Bakana aktarılmıştır.

Sn. Bakan konuyu araştırmak üzere, BEÜ eski rektörü ve Bakan yardımcısı Sn. Mahmut Özer'i görevlendireceğini belirtmiştir. Akabinde Milli Eğitim Bakanı ve Genel Başkan Yardımcımız konuyu tekrar görüşeceklerdir.
Kız Meslek Lisesi yalnız değildir!”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kdz.Ereğli Kışla Sanayi girişinde 3 araç birbirine girdi..

Kdz.Ereğli Kışla Sanayi girişinde 3 araç birbirine girdi..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık