Ana Sayfa Güncel Kırmacı çöplüğüne ilk kazma vuruluyor

Kırmacı çöplüğüne ilk kazma vuruluyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kırmacı çöplük alanında yapılacak rehabilitasyon çalışmaları kapsamında Cuma günü ilk kazmanın vurulacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2018 Çarşamba 18:44
Kırmacı çöplüğüne ilk kazma vuruluyor
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kırmacı mahallesinde bulunan çöp depolama alanının rehabilite edilerek ilçeye 35 dönümden fazla yeni bir yaşam alanı kazandıracaklarını açıkladı. Başkan Uysal, uzun yıllar düzensiz evsel nitelikli katı atık depolama alanı olarak kullanılan Kırmacı Çöplüğünün Rehabilitasyon çalışmalarında ilk kazmayı Cuma günü vuracaklarını belirterek; “Kırmacı çöplük ihalesini gerçekleştirdikten sonra ilgili firma alt yapı çalışmalarına Ocak ayından itibaren başlamıştı. Yer teslimini yaptık. Kırmacıdaki 35 dönümlük bu alanı, 7 milyon 242 bin Tl sözleşme bedeliyle rehabilitasyonunu gerçekleştiriyoruz. Cuma günü ilk kazma vurularak çalışmalar başlayacak ve 1 yıl içerisinde Kdz.Ereğli’mize yeni bir mesire alanı kazandıracağız” dedi.
YORUMLAR
  • yorum2018-10-03 01:04:31Sevil ceylan

    Yıllardır bu güzelim yeri mahfetti ler. BÖyle bir yer yabancı ülkede olsaydı bir kiprit çöpü dahi attirmazlardi doğasıyla deniz manzarasıyla harika bir yer . sonunda hak ettiği değeri kazanacak inşallah sepep olanlar dan Allah razı olsun.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Posbıyık'ın Başsağlığı mesajı..

Başkan Posbıyık'ın Başsağlığı mesajı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık