Ana Sayfa Güncel Jandarma araçları denetledi

Jandarma araçları denetledi

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 01 Aralık- 01 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğu kapsamında araçları denetledi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2021 Çarşamba 18:17
Jandarma araçları denetledi

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 01 Aralık- 01 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğu kapsamında araçları denetledi. Ekipler kış lastiği uygulaması konusunda bilinçlendirmek amacıyla hazırlanan afiş ve broşürler vatandaşların yoğun olduğu bölgelere asıldı ve sosyal medya paylaşımları yapılmak suretiyle kamuoyu bilgilendirilmesi yapıldı.

Valiliktenyapılan açıklamada;

“Ülkemiz karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 01 Aralık- 01 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunmaktadır. Kış Lastiği: Üzerinde M+S işareti ve kar tanesi (snowlake) işareti bulunan (7) santigrad derecenin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu arttırmak amacıyla bileşimi özel olarak belirlenmiş ve sırt yüzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastik türüdür. Sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastikler de kış lastiği yerine geçmektedir.

Bu sebeple Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca 01.12.2021 günü, Soğuk hava şartlarında karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının ve trafik kazası neticesinde ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi için denetim faaliyetleri yoluyla yük, eşya, yolcu ve özellikle öğrenci servis taşımacılığı (Okul Servis Araçları) yapan tüm araçların denetlenmesine başlanılmış olup, kış lastiğinin önemi, etkileri ve kanuni yaptırımları hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Tüm vatandaşların kış lastiği uygulaması konusunda bilinçlendirmek amacıyla hazırlanan afiş ve broşürler gerek vatandaşların yoğun olduğu bölgelere asılarak ve gerekse sosyal medya paylaşımları yapılmak suretiyle kamuoyu bilgilendirilmesi yapılmıştır. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, belirtilen tarih aralığınca denetim, kontrol ve bilgilendirmelerin icrasına aralıksız devam edilecektir” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Merdivenlerden yuvarlanan küçük çocuk ağır yaralandı...

Merdivenlerden yuvarlanan küçük çocuk ağır yaralandı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık