Ana Sayfa Güncel Hırsızlık Suçlarına Karşı Mücadelemiz Devam Ediyor!

Hırsızlık Suçlarına Karşı Mücadelemiz Devam Ediyor!

Hırsızlık Suçlarına Karşı Mücadelemiz Devam Ediyor!

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2022 Cuma 12:30
Hırsızlık Suçlarına Karşı Mücadelemiz Devam Ediyor!

Zonguldak’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen iş yeri ve otomobilden malzeme çalınması olayı ile ilgili Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nden bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi.

“Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı Hırsızlık Bürosu ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar sonucu; 

– İlimiz merkezinde meydana gelen ve 5 ayrı işyeri ve otodan malzeme çaldıkları tespit edilen (3) şüpheli şahıs yaklanarak 09.04.2022 günü çıkarıldıkları Mahkemece (1) şahıs adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, (2) şahıs tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir. Hırsızlık olaylarında çalınan malzemeler yapılan aramalar sonucu ele geçirilerek işyeri sahibi vatandaşlarımıza teslim edilmiştir. 

– 17.04.2022 günü il merkezi Çaydamar Mahallesindeki oto hırsızlığını gerçekleştiren (5) şüpheli şahıs çevre kameraları ve PTS kayıtları üzerinde yapılan titiz çalışmalar sonucu Ankara ilinde yakalanarak Zonguldak’a getirilmiş, (5) şüpheli şahıs 19.04.2022 günü çıkarıldıkları Mahkemece tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Ankara ilinde yapılan araştırmalar sonucu çalıntı araç hasarsız şekilde bulunarak araç sahibine teslim edilmek üzere yediemin otoparkına çekilmiştir. 

Vatandaşlarımızın can ve mal varlığına göz diken hırsızlık ve suç şebeklerinin çökertilmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Bahsekonu suçların aydınlatılması ve faillerinin yakalanmasına yönelik titiz ve örnek bir çalışma sergileyen personeller, İl Emniyet Müdürü Sayın Fahri Aktaş tarafından makam katında tebrik edilerek hediyeleri takdim edilmiştir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Jandarma'dan patpat kazalarına karşı uygulama

Jandarma'dan patpat kazalarına karşı uygulama

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık