Ana Sayfa Güncel Arıtılmış su şehrin tamamına verilecek

Arıtılmış su şehrin tamamına verilecek

Arıtılmış su şehrin tamamına verilecek

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2018 Çarşamba 13:54
Arıtılmış su şehrin tamamına verilecek

Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantılarının ilk birleşimiminde, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçeye temiz su sağlayacak olan arıtma tesislerinden gelen suyun, bir hafta içinde şehrin tamamında kullanılabileceğini açıkladı.

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz toplantılarının ilk oturumu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya AK Partili üyelerden Sabri Dinç ve CHP’li Kemal Özer mazeretleri dolayısıyla katılmadı.

UYSAL BİLGİ VERDİ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, toplantının açış konuşmasında, şehir içinde arıtılmış içme suyunun dağıtımının geldiği aşama konusunda bilgi verdi. Uysal, Kadıtarlası, Yenimahalle, Kestaneci Mahallesi ve Ören’de bir bölge dışında tüm kente arıtılmış suyun verildiğini, kalan mahallelere de temiz suyun bir hafta içinde verileceğini söyledi.

GÜNDEM MADDELERİ

Toplantıda ilçenin Elmatepe, Kışla, Süleymanlar, Kirmanlı ve Kavaklık mahallelerinde yapılacak olan kadastro yenileme çalışmaları için, her bir mahalle için altı kişiden oluşmak üzere bilirkişi heyetleri oluşturulması meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. maddesinde değişiklik yapılmasına yönelik gündem maddesi oybirliğiyle Hukuk İşleri Komisyonuna havale edildi.

Karadeniz Ereğli Belediyesi ile Kdz.Ereğli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü arasında, Cumhuriyet Halk evlerinde düzenlenecek kurslar konusunda imzalanacak protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Protokol kapsamında açılacak kursların maliyeti Ereğli Belediyesi tarafından karşılanacak.

KOMİSYON RAPORU KAFA KARIŞTIRDI

Toplantıda meclis gündemine gelen İmar Planı Notları değişikliğine askı müddeti içerisinde yapılan itirazlara ait komisyon raporunun görüşülmesi esnasında CHP’li üyelerin kafasının karıştığı gözlendi.

Komisyon raporuna göre, CHP’li üyeler komisyona gelen itirazlar için kabul oyu kullanırken, Komisyonun AK Partili üyeleri itirazları reddetti. AK partili üyelerin görüşü doğrultusunda itirazların reddi yönünde meclise gönderilen rapora CHP’li üyeler baştan “Kabul” oyu verdi.  CHP’li üye Cumhur Nalcı’nın “İtirazlara kabul diyoruz” şeklinde uyarması üzerine CHP’lilerin komisyondan geldiği haliyle rapora red oyu verdiği şeklinde işlendi. Başka bir deyişle, itirazların reddini öngören rapora CHP’li üyeler red oyu verdi. Mecliste yapılan oylama sonucunda toplantıya katılan CHP’li üyelerin red oyuna karşılık, AK Partili üyelerin kabul oylarıyla, itirazların reddini öngören komisyon raporu kabul edildi.

Toplantıda kalan maddelerin bir gün sonra ele alınması kararlaştırıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık