ZAM ZAM ZAM UCUZLUK NE ZAMAN ????


6 Şubat 2014 Perşembe 20:41

Değerli Tüketiciler

Ak Parti Hükümetinin yanlış ekonomik politikaları, piyasaların durumu hakkında gerçeği yansıtmayan söylemleri ve kendi içlerinde yarattıkları hesaplaşmalar sonucunda Euro 3.26 TL. sına, Dolar 2.22 TL. sına ( 2.40 TL. ye kadar yükseldikten sonra düşerek  ) yükseldi, bunun yansıması olarak benzin 5.00 TL.  sınırına ulaşırken, temel gıda maddeleri anormal zamlandı ve bir zamanlar yoksulun yiyecekleri kabul edilen kuru fasulye 12-13 Tl.sına, patates 4.50-5.00 TL. sına satılmaya başladı

AK PARTİ iktidarı tüketicilerin ekonomik zorluklarının ve piyasalardaki yangının farkına vararak önlem almak bir yana hala yargıyla hesaplaşmayı sürdürmekte ve TCMB.nın yaptığı müdahaleler ise  TL.sının değer kaybını önlemeyip faizleri yükseltmektedir. Sonuç olarak alınan tüm önlemler tüketiciler aleyhine sonuç doğurmaya devam etmekte ve tüketicilerin her geçen gün yükleri artarak  ekonomik dar boğaz büyümektedir.

Değerli tüketiciler; yıllardır AK PARTİ iktidarının ülkeyi sadece SICAK PARA  akışıyla ve devamlı BORÇLANARAK yönettiğini, kendilerine ve yandaşlarına daha fazla para kazandırmak ve rant sağlamak uğruna ülkemizin yer altı ve yerüstü kaynaklarını tükettiklerini, hiçbir plan dinlemeyip şehirlerin dokularını ve görünümünü bozduklarını, ormanları ve ağaçları yok ettiklerini,devletin elinde bulunan tüm işletmeleri, limanları, haberleşmeyi ve  elektriğimizi özelleştirmelerine karşın dış borçlarımızın arttığını söylüyoruz. Bu söylemlerimize kulak asmayan AKP Hükümeti tüketicileri mağdur etmeye, bir yandan vergi yüklerimizi artırırken, diğer yandan bizi yoksullaştırıp Bankaların eline terk etmeye devam ediyor. Taleplerimiz görmezden gelinirken bizi temsil eden milletvekilleri en küçük bir eleştiriye tahammül edemediklerinden saldırıyor, yumruk atıyor, kavga ediyorlar. ŞİDDET her kesimde  giderek artıyor. Demokrasiyi yok edenler sıra kendilerine geldiğinde Demokratik hak ve özgürlüklerden dem vurup, bir yandan da ülkede tek bir bağımsız yapı bırakmayacak yasalar yapıyorlar.  Kuvvetler ayrılığı ilkesinden ve yargının bağımsız olmasının öneminden bahseden ve bu konuda sayısız açıklamalar yapan Barolar , Barolar Birliği ve Sivil toplum Örgütlerini duymayan AKP Hükümeti kimseyi dinlemeksizin yoluna devam ediyor.Bu yanlış siyasetin bedelini de biz tüketicilere ödetiyor.

Değerli tüketiciler ; Sadece yandaşların kayırılıp, diğerlerinin ötekileştirildiği bu düzene HAYIR dememizin zamanı geldi de geçiyor. Bizler örgütlenip sesimizi çıkarmazsak  ne zamlar duracak, ne vergiler bitecek, ne şiddet sona erecek, ne de özgürlüklerden söz edebileceğiz. ZAMAN BİRLİK OLMA ZAMANIDIR.

Tüm tüketicileri bu düzene dur demek için derneğimize üye olmaya ve hep birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Yaşasın Tüketicilerin Örgütlü Mücadelesi

TÜKODER ( Tüketiciyi Koruma Derneği ) Genel Merkez Yönetim Kurulu


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık