VATANIMIZIN HER KÖŞESİ TURİZM CENNETİ


19 Nisan 2015 Pazar 20:22

39.yılını kutladığımız turizm Türkiye’de  hiç bir zaman hakettiği yeri bulamamıştır. Oteller ,seyahat acenteleri , tur operatörleriyle  kültür bakanlığının  ortak çalışmalarıyla daha iyiye gidebiliriz.  Ülkemizde bu mesleğe yıllarını vermiş  çok değerli turizmci büyüklerimiz var kültür ve turizm bakanlığına  yakışır şekilde yönetebilirler ülkemizi çok daha iyi temsil edebilirler . Turkiye hakettiği yere gelmeli dış pazarda yeterince tanıtım yapılmıyor, Vatanımızın Her Köşesi Turizm Cenneti .

Bu yıl Rusya’da ki  kriz  iç  pazarı   etkiledi. Antalya da %45 gerileme  devam etmektedir ,bununla beraber   yerli müşteriye daha ucuzlar düşüncesi oluştu fakat otelciler öyle düşünmüyor özellikle Antalya’da suya ve elektiriğe yapılan zamlar, içki vergilerindeki artışlar otelcileri de zora sokmaktadır. Bu da fiyatların düşmemesi hatta yükselmesi demektir .Ülke geneline baktığımızda İranlı turistler de artış dikkati çekiyor .

Baykan67tur bu yıl neler yaptı , neler  yapacağız; Kasımda başlattığımız erken rezervasyonlar bitmek üzere artık sezona girildi her yıl olduğu gibi bu yıl da  çocuklu  ailelerimizin tercihi Antalya otelleri oldu 5*lı aqua  parkı, zengin herşey dahil otellerin satışı %85 oldu, kalan kısımda Ege bölgesi tercih edildi, bir de bu yıl balayı çiftlerimizin  ve  orta yaş üstü ailelerimizin  tercihi yurtdışı oldu  klasik İtalya ,orta Avrupa , Benelüks & Paris ,Barselona  ve  Cruise  turlarımız da   geçen yıla oranla %40 artışlar görüldü.

Turizm  denince akla direk tatil geliyor peki tüketici yeteri kadar biliçli mi ? geçen yıllara göre  daha iyi diyebiliriz  tatilci hem ucuz olsun hem kaliteli olsun istiyor  en zoru sanırım bu kalite ve ucuzluk  bir arada çok zor her bütçeye göre tatil bulabiliriz  sonuçta herkesin tatil yapma ihtiyacı var ve biz im görevimiz  hayal ettiğiniz tatili yaşatmak bu güne kadar kimseyi hayal kırıklığına uğratmadık .

Her yıl olduğu gibi bu yılda kültür turlarımız yoğun geçiyor batı Karadeniz turlarımızla başladık sezonumuza  Eskişehir kültür turumuzu  Kapadokya turumuz takip ediyor haziran da doğu Karadeniz turlarımız başlıyor ve tabi ramazan ister istemez duraklıyoruz  ve bayram da ege turlarımızla devam edeceğiz eylülde GAP ve balkanlar  turumuzu bekleyen misafirlerimizi turlarımızda görmek istiyoruz.

Zonguldak ve Ereğli de turizm  ne durumda ?  devlet  büyüklerimizden yatırımlar bekliyoruz  Ereğli daha sosyal olmalı çok eksiklerimiz var  örneğin limanımız;   yeni projeler bekliyoruz yakın çevre doğa alanlarımız  turizme kazandırılmalı   göz tepe, çeştepe mutlaka turizme kazandırılmalıdır. Kdz.Ereğli yalı caddesin den  ibaret değildir .Belediye başkanımızdan güzel çalışmalar bekliyoruz .

Son olarak bilinçli tüketiciler oluşturmak  hedefimiz tura nasıl giderseniz gidin  mutlaka resmi olup olmadığını sorgulayın;  verdiğiniz paranın karşılığı faturanızı isteyin  bu sizin vatandaşlık görevinizdir.

Baykan 67 tour olarak sağlıklı ,huzurlu ve keyifli tatiller dileriz

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık