BANKALARIN YAPILANDIRMA ÜCRETLERİNİ GERİ İSTEYİN


19 Aralık 2013 Perşembe 19:32

Sayın okurlarım ;

Bankalardan aldığınız özellikle uzun vadeli konut kredilerinde yapılandırma dönemlerinde sizden istenen yüksek rakamları geri almanız mümkün. Banka ile ikili anlaşmalar gereği faiz oranlarında ki değişiklikler tüketici lehine olduğu için sizden yapılandırma sırasında 1000 TL , 2000 TL gibi rakamlar alınmaktadır.

Bu YARGITAY tarafından uygun bulunmayan bir uygulamadır. Bankalar yasal işlem ücretleri ve faiz , fon gibi kesintiler dışında dosya yada yapılandırma ücreti adı altında para alamaz.

TÜKODER ( Tüketiciyi Koruma Derneği) sizin hakkınızı savunmak için yanınızdadır. Tüketici Mahkemesine Dava açabilirsiniz. 1300 TL nin altındaki bedeller için Tüketici Sorunları Hakem Heyetine müracaat edebilirsiniz. Tüm işlemler ÜCRETSİZDİR. Sizden hiç para talep edilmez.

Bu arada derneğimizin adını kullanarak sizden DOSYA- YARDIM – DANIŞMA adı altında para isteyenlerede itibar etmeyin. TÜKODER hiç kimseden ücret almamıştır ve almayacaktır .

Kapıdan Satışlarda , İnternet , TV , RADYO ve gazete ilanları ile yapılan alışverişler de  7 gün içinde malı iade edebilirsiniz. Hiçbir gerekçe göstermek zorunda değilsiniz. Satıcı malını geri almak zorundadır.

Ancak Mağazalardan görerek aldığınız bir ürünü AYIPLI –HATALI olmadığı sürece iade etme hakkınız yoktur.

Bazı firmalar bir hafta , bir ay iade garantisi verebilir. Bu sadece o firmaların müşteri memnuniyeti anlayışı ile yaptığı uygulamadır. Her firma böyle yapmak zorunda değildir.

Son günlerde CEP telefonunuza gelen BOONUS kazandınız yalanlarına da inanmayın. Hiçbir bankanın böyle bir uygulaması yoktur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık