3 Y İLE GELDİLER-3 Y İLE GİDİYORLAR


23 Şubat 2014 Pazar 17:53

Sayın okurlarım AKP iktidarı 2012 yılında iktdara gelirken  3 Y ile mücadele edeceğine söz verdi. Neydi bu 3 Y.

YOLSUZLUK

YOKSULLUK

YASAKLAR

Aradan 12 yıl geçti ,DÜNYANIN en pahali benzinini tüketen, asgari ücretin hala AÇLIK SINIRININ altında olduğu , % 10 işsizlik rakamlarının altına düşmeyen , aslında % 20 lerde seyreden işsizlerin oluştuğu bir ÜLKEYİZ bugün.

ÖZELLEŞTİRME  yalanları ile CUMHURİYET döneminde kazanılan EKONOMİK bir çok MİLLİ varlığımız çeşitli bahanelerle YABANCILARA satıldı. Altın yumurlayan TAVUKLARI  kesti hükümet. TELEKOM, TÜPRAŞ , LİMANLAR , FBRİKALAR , MADENLER  ve daha ne kadar değerli varlığımız varsa  peşkeş çekildi. İHALE yasasında yapılan değişikliklerle yapılan haksızlıklar KANUN kapsamında korundu. İşler kanuna uygun yürütüldü ama kanun VİCDANA , HAKKA , HUKUKA uygun değildi. Tek başına bir kişinin hükmetmesi sonucu TBMM ; Başbakanın istediği her kanunu çıkarmakla görevli hale geldi.

Bu arada halk zenginleşmedi. 2010 yapılan REFERANDUM  demokrasi getirmedi. Memur sendikaları TOPLU GÖRÜŞME yerine TOPLU SÖZLEŞME yaptı ama gene hükümetin dediği % 3 zammı aldı. 12 EYLÜL 1980 DARBESİ yapan Kenan EVREN yargılanamdı ama YAPILMAMIŞ  darbenin mağduru GENERALLER, AKADEMİSYENLER, GAZETECİLER, BİLİM ADAMLARI  5 yıldır içerde tutuklu.

MİT müsteşarını korumak için bir haftada kanun çıkaran HÜKÜMET , şimdi bir akşamda YÖNETMELİK ile Hakim ve Savcıların çalışmasını engelledi. 17 Aralıkta tutuklananların suçu o kadar sabitmiş ki hala tutuklular . Ama 25 Aralık ve sonrasındakiler bizzat BAŞBAKANA  dokununca , oğlumdan bana gelecekler diye yeni kanunlar HSYK , İNTERNET , TORBA YASA ve bir dizi tedbir alınmaya başlandı. Döviz bir gecede % 25 değer kazandı . Türk Lirası kaybetti. Ama suçlu hep YOLSUZLUKLARI ORTAYA ÇIKARILANLAR OLDU.

Bir Ülke düşünün ki, HÜKÜMETİNİN  4 bakanı istifa etmiş ve sabit yolsuzluklardan FEZLEKELER TBMM ne ulaşamıyor. Neymiş efendim ADALET bakanlığına yanlış gönderilmiş, TBMM Başkanlığına daha gelmemiş.

Başbakan her gün SEÇİM MEYDANLARINDA  CEMAATE saldırıyor ama 8 ay öncesine kadar ki beraber yürüttüğü işleri anlatmıyor. MÜTEAHHİTLERLE – VAKIFLARI  kullanarak oluşturulan HAVUZDA RÜŞVET PARALARI TOPLANMIŞ, GAZETE ALIMI İÇİN TALİMAT VERİLMİŞ. Kimse bunları sanki bilmiyormuş gibi DIŞ GÜÇLER masalı anlatıyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık