Ana Sayfa Güncel Zonguldak’ta "Kalkan" operasyonu

Zonguldak’ta "Kalkan" operasyonu

Zonguldak Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerce yapılan operasyonda yasa dışı avlanan 153 kalkan balığına el konuldu.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe 17:57
Zonguldak’ta

 

“Karadeniz’in en ünlü ve ekonomik değeri en yüksek balığı olan Kalkan balığı kışın bitmesiyle Karadeniz’in kuzeyinden sahillerimize yavrulamaya gelmektedir. Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı kanunların kendisine verdiği yetkiye dayanarak denizlerimizde sürdürülebilir balıkçığı sağlamak, balık neslini sonraki nesillerimize aktarmak, her bir balığa üreme şansının verilmesi ve balık stokunun azalmaması temelinde her türlü ticari ve amatör balıkçılık faaliyetlerini denetleme görevini özveriyle yerine getirmektedir.
 
​Bu kapsamda 17 Mayıs 2023 günü saat 05.00 sıralarında Kozlu Balıkçı Barınağında TCSG-86 Komutanlığı tarafından yasa dışı Kalkan Balığı avcılığının önlenmesi/tespit edilmesi maksadıyla icra edilen görev sonucunda Zonguldak Limanı'na kayıtlı bir balık avlama tekne üzerinde yasa dışı avlandığı tespit edilen 153 adet kalkan balığı ile 51 boy kalkan ağına el konulmuş, 1380 Sayılı Su ürünleri Kanunu 23/b maddesi gereğince 3 şahsa toplam 25.163 TL idari para cezası uygulanmıştır.
 
​Yapılan operasyonda çok sayıda küçük boyda yavru kalkan balığının avlandığı görülmüş olup balıkçılarımızın sürdürülebilir balıkçığı sağlamak, balık neslini sonraki nesillerimize aktarmak için özellikle boy, dönem, yer ve ağ yasaklarına mutlaka uymalarını bekliyoruz” denildi.

Aşağıda ki linki tıklayarak Haberin videosuna ulaşabilirsiniz...

https://www.youtube.com/shorts/DB6Y7nNydjw

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Festival 6-7-8-9 Temmuz'da...

Festival 6-7-8-9 Temmuz'da...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık