Ana Sayfa Güncel Yazıcıoğlu, hakkında yazılanlara cevap verdi...

Yazıcıoğlu, hakkında yazılanlara cevap verdi...

Yazıcıoğlu, hakkında yazılanlara cevap verdi...

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2023 Salı 18:40
Yazıcıoğlu, hakkında yazılanlara cevap verdi...

AK Parti'den 28. Dönem Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olan iş insanı Ömer Yazıcıoğlu, Seçim süreci ve sonrasında hakkında kasıtlı olarak yapılan, gerçeği yansıtmadığını ileri sürdüğü haber ve köşe yazılarına sert cevap verdi.

Yıllardır siyaset ve iş dünyasının içerisinde yer aldığını, çok sayıda bürokrat, siyasetçi ve iş insanının da zaman zaman bu tür durumlarla karşı karşıya kaldığını ifade eden Yazıcıoğlu; gerçek dışı bu tür yazılarla menfaat sağlayarak bir takım kişilere hizmet edenleri 'Basın etiğinden bir haber' ve 'Ahlak yoksunu' olarak nitelendirdi.
Ömer Yazıcıoğlu’nun o açıklaması şöyle;

"Bir süredir bazı yerel basın organlarında şahsımı karalamaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik yazıların belli periyotlarla yayımlanması üzerine bu açıklamayı yapmam gerektiği hasıl olmuştur. Bu yazıların, çıkar sağlamak suretiyle bir takım kişilere hizmet ettiğini ve aynı kalemlerden çıktığını Zonguldak basınını takip eden herkes rahatlıkla anlayabilir.
Şöyle ki yıllardır ‘Çamur at, izi kalsın’ anlayışla hareket edenler, yine iş başındadır. Öyle ki ‘ahlak’ ve ‘etik’ gibi değerlerden yoksun yazı sahipleri; İlimiz Zonguldak'tan AK Parti Milletvekili Adayı veya İl Başkanı olmam karşılığında, çok saygı duyduğum Devlet Büyüklerimiz, Milletvekillerimiz ve İl Başkanlığı mensuplarımızın da aralarında bulunduğu şahıslara para veya benzeri menfaat sağladığımı dile getirmektedirler.
Tabii biz bu tür yazılarla yeni karşılaşmıyoruz. Basın etiğinden bir haber, ahlak yoksunu aynı kalemlerin geçmişte de gerek İlimiz genelinde görev yapan bürokratlarımıza gerekse siyasetçilerimize yönelik aynı tutum ve davranışlar içerisinde bulunduklarını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle, şahsımla ilgili yazılan yazıların da bunların bir benzeri olduğunu düşünerek ilk başlarda üzerinde fazla durmadım. Fakat aynı ifadelerin aynı el tarafından birden fazla medyada haber yapılması üzerine açıklama yapma gereği duydum. Tüm mukaddesatım ve ailem üzerine yemin ederim ki herhangi bir kurum, kuruluş veya kişiye; bir makam veya mevkiye gelmek için para veya menfaat sağlamadım. Özellikle yukarıda her birine sadece saygı ve sevgi duyduğum büyüklerimle, para veya menfaat anlamında hiçbir ilişkim olmamıştır, olamazda.
Şu da bir muhakkaktır ki üniversite yıllarımdan bu yana bir neferi olmaktan onur ve gurur duyduğum AK Parti çatısı altında siyaset yaparken zerre kadar nasiplenmemiş bir insan olarak; partimizde belli makamlara gelmenin parayla pulla değil, liyakatle olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Saygılarımla."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı...

Takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık