Ana Sayfa Güncel Yavuzyılmaz ortaya çıkartmıştı, TTK Geri adım attı

Yavuzyılmaz ortaya çıkartmıştı, TTK Geri adım attı

Yavuzyılmaz ortaya çıkartmıştı, TTK Geri adım attı

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2023 Perşembe 18:31
Yavuzyılmaz ortaya çıkartmıştı, TTK Geri adım attı

Türkiye Taşkömürü Kurumunun 2 bin işçi alımında, kuraya girmeye hak kazananlar arasında T.C vatandaşı olmayıp Afganistan vatandaşı olan Gholam Moradi ve 1 yıl önce Türk vatandaşlığı kazanarak geçen ay Zonguldak’a ikametini taşıyan Mısırlı Abdelrahman Abdelattey Kafrelshık da yer aldığı anlaşılmıştı.

İşe alım ilanında “T.C. vatandaşı olmak” şartının yer almamasına daha öncesinde dikkat çeken ve kura listeleri açıklandığında tespit ettiği isimleri ifşa ederek “BU ADAYLAR DA MI ZONGULDAKLI?” diye soran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Binlerce Zonguldaklı, kömürün başkentinde, kendi memleketinde işsiz kalıp TTK’ya girme hayalini kurarken; kâğıt üstünde Zonguldaklıya güya ayrıcalık tanıyan, ama arka kapıdan, ikametini taşıyanlara, yeni vatandaş olanlara ve hatta Türk vatandaşı olmayanlara bile göz kırpan bu anlayışı kabul etmiyoruz” diyerek duruna tepki göstermişti.

Yavuzyılmaz’ın ifşaatları ve tepkileri sonrasında TTK’nın resmî internet sitesinde bir “düzeltme” yayınlandı.

Söz konusu düzeltme ile Afganistan vatandaşı Gholam Moradi’nin kura dışı bırakıldığı ifade edilirken, daha öncesinde yapılan açıklamaların aksine TC Vatandaşı olmayan bir kişinin kuraya nasıl girdiği sorusu halen yanıtlanmadı.

İşte o açıklama ⬇️

http://taskomuru.net/tr/2000pau/10/

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık