Ana Sayfa Güncel Yavuzyılmaz Meclise taşımıştı, Zonguldak Limanı nihayet temizleniyor!

Yavuzyılmaz Meclise taşımıştı, Zonguldak Limanı nihayet temizleniyor!

Yavuzyılmaz Meclise taşımıştı, Zonguldak Limanı nihayet temizleniyor!

Giriş Tarihi: 21 Mart 2023 Salı 17:43
Yavuzyılmaz Meclise taşımıştı, Zonguldak Limanı nihayet temizleniyor!

Dibinde biriken çamurlaşma nedeniyle kum tepecikleri gözle görülür seviyeye ulaşan Zonguldak Limanının temizlenmesinin nihayet önü açıldı.

Uzun zamandır dip taraması yapılmayan bölgede yaşanabilecek olası tehlikeleri Meclis gündemine taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın soru önergesini yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, gerekli çalışmalara başlanılacağını açıkladı.

Bakan Fatih Dönmez imzasını taşıyan yanıtta, işletilen Limanın dip derinliğinin belirlenen limitlerin altına düştüğü kabul edilirken, deniz dibi tarama faaliyetlerinin 2023 yılı içinde planlandığını aktarıldı.

Çalışmaların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı yapıları Genel Müdürlüğünce yapılacağından bahsedilen 15.03.2023 tarihli yanıtta özetle şu ifadeler yer aldı:

“Zonguldak Limanının temizlenmesi bakımından deniz dibi taraması Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yaptırılmaktadır. Deniz dibi taramasının belli bir periyodu bulunmamakla birlikte deniz dibi derinliği belirli limitler altına düştüğünde tarama yapılmaktadır.

2023 yılı için planlanmakta olan deniz dibi taramasının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı yapıları Genel Müdürlüğünce yapılması için gerekli çalışmalara başlanmıştır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık