Ana Sayfa Güncel Trafik Sorunu Değerlendirildi

Trafik Sorunu Değerlendirildi

Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı başkanlığında Karadeniz Ereğli'nin trafik sorununa ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2022 Çarşamba 21:50
Trafik Sorunu Değerlendirildi

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı başkanlığında Karadeniz Ereğli'nin trafik sorununa ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Kız Meslek Lisesi Toplantı Salonu'nda ilçedeki trafik sorununun belirlenmesine yönelik toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, ulaşım ile ilgili odalar yer aldı.
Yapıcı, açılışta yaptığı konuşmada, amacın sadece sorunları tespit etmek olduğunu belirterek, "Katılımcıları dinleyeceğiz, önerilerinizi alacağız. Gerek vatandaşlarımızın gerek bürokrat arkadaşlarımızın gerekse sivil toplum kuruluşlarının bize arz ettiği konulardan bir tanesi trafik sorunu. Amacımız önce sorunları ortaya çıkartmak. Nedir sorunlar? Sonra bu sorunları alt komisyonda bir daha görüşeceğiz." dedi.
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, ilçe genelinde trafik sorunu bulunduğunu belirterek, alternatif yollar arandığını ve özellikle de Göçmenler mevkisinde kavşağın yeniden trafiğe açılmasını istedi. Civelek, "Taksici, servisçi, halk otobüscüleri zaten trafikte. Bizim en önemli sorunumuz bazı kavşakların açılması. Örneğin Göçmenler Mahallesi var, oradan çıkışta ışık var bekleniyor, o kavşağın açılması lazım. Yine Cevizler'in oradaki ışıkların düzenlenmesi lazım biz de Kepez durağında o alanın düzenlenmesi lazım. Çok sıkışıyor. 4 Koldan araçlar geldiği için oranın düzenlenmesi gerekiyor." dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül de ilçe genelinde taşımalı eğitimde görülen eksikliklerin giderildiğini, lokal sorunlar haricinde yaşananların şoförlerle bir araya gelerek çözüme kavuşturduklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları denetimde bir servis şoförünün sabıkalı çıktığı ve gereğinin anında yapıldığını aktaran Akgül, şu ifadelere yer verdi: "Taşımalı servis şoförlerimize özel servis şoförlerine teşekkür ediyoruz, bizlerle iş birliği yaptığı için. Sorunları birlikte çözümlemeye çalışıyoruz. Birlikte sorunları çözüyoruz yine sorunlar var çözülecek. Bu sorunların başında taşımalı eğitim ile alakalı bakıldığında okul müdürlerimiz öğrencileri imza karşılığında alıyorlar. Akşamında da mevzuat gereği öğrenciler teslim ediliyor. Şöyle şikayetler geliyor ne kadar okul müdürü arkadaşı teslimatı yapsa bile bizim denetimimizin dışında kalan alanlarda çocukların belli bir noktaya bırakıldığı, bir kaç noktadan farklı bir aracın gelerek evlerine götürdüğü şikayetleri geliyor. Bizim dışımızda olan bir şey. Sürekli denetleyemiyoruz. Emniyet ve jandarma güçlerinden okul çıkışı saatlerinde denetim yapılmasını istiyoruz. Özel servislerden de bu şekilde sıkıntılar geliyor, çok değil ama bazen oluyor. Lokal sıkıntılar bunlar. Arkadaşlar rutin denetimlerini yaptıkları zaman bazen özel servislerde olması gereken şoför arkadaşlarımız değil de olmaması gerekenler oluyor. Hatta şöyle bir şeye denk geldik. Şoför sabıkalı çıktı. Taşımaması gereken bir şoför bunu yaptı. Gereği de yapıldı zaten."
Taksiciler Derneği Başkanı Yücel Oktay da Devrek yol ayrımında yaşanan trafik yoğunluğunun başta Erdemir Caddesi olmak üzere o bölgede de yaşanmasına neden olduğuna dikkati çekti, Göçmenler Kavşağı'nın yeniden açılmasını önerdi.
Öte yandan bir katılımcının Ereğli'de nüfusun 3-4 katına çıktığına yönelik söylemlerine Kaymakam Yapıcı, ilçenin 1985 yılından bu yana nüfusunda bir artış olmadığını belirtti.
Daha sonra toplantıya katılanlar tek tek kendilerini tanıtarak ilçe genelinde yaşanan trafik sorununa ilişkin düşünceleri ve önerilerini dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Motosiklet sürücüsü yaralandı

Motosiklet sürücüsü yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık