Ana Sayfa Güncel Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi

Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2023 Perşembe 01:02
Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi

Trafik ekiplerinin yaptıkları radarlı hız kontrolü uygulamasında toplam 17 araç sürücüsüne 41 bin 10 lira idari para cezası uygulandı.
Zonguldak Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:
"Trafik Kazalarını başlıca nedenlerinin ilk sırada gelen Aşırı Hızla etkin olarak mücadele edilmesine ve sürücülerin belirlenmiş olan azami hız sınırlarına uyma alışkanlığı kazandırılmasına yönelik olarak ilimiz genelinde şehir içi ve bölge trafik birimlerince istisnasız tüm radar araçlarının katılımıyla “Radarlı Hız Denetimi” yapılmaktadır.

6 SÜRÜCÜ HIZ SINIRINI YÜZDE 50 AŞTI
06.06.2023 günü Kilimli Tünelleri üzerinde aşırı hıza bağlı olarak meydana gelen kazaların önlenmesi amacıyla yapılan Radar uygulamalarında; 6 Sürücüye hız sınırını %50’den fazla aşmak, 6 Sürücüye hız sınırını %30’dan %50 arasında fazla aşmaktan, 5 Sürücüye hız sınırını %10’dan %30 arasında fazla aşmaktan olmak üzere toplam 17 araç sürücüsüne 41.013 TL trafik idari para cezası uygulanmıştır. Vatandaşlarımızın kendi mal ve can güvenliklerini tehlikeye atmadan trafik kurallarına uymaları, hız sınırlarına riayet etmeleri konusunda duyarlı olmaları gerektiği kamuoyuna saygıyla duyurulur.

detail-photo-fancybox-1detail-photo-fancybox-2detail-photo-fancybox-3detail-photo-fancybox-4detail-photo-fancybox-5detail-photo-fancybox-6detail-photo-fancybox-7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz TTK İşçi alımları ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü'nden açıklama...

TTK İşçi alımları ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü'nden açıklama...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık